Wednesday, June 19, 2024
Home / Kultura  / Katarzyna Grochola: HOUSTON, MAMY PROBLEM

Katarzyna Grochola: HOUSTON, MAMY PROBLEM

Katarzyna Grochola napisała nową powieść HOUSTON, MAMY PROBLEM. Premiera już w październiku

Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola, fot. Celestyna Król

Od premiery Kryształowego Anioła upłynęły ponad trzy lata. Tyle czasu w głowie najpoczytniejszej polskiej pisarki dojrzewał pomysł na nową powieść. Katarzyna Grochola oczywiście nie dawała o sobie zapomnieć, umilała czytelniczkom czas oczekiwania autobiograficznymi Zielonymi drzwiami i napisaną wspólnie z córką Makatką.

Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola, fot. Celestyna Król

A teraz powraca w wielkim stylu do gatunku, który zapewnił jej największą sławę. Mająca się ukazać jesienią powieść Houston, mamy problem ma szanse podbić nie tylko serca czytelniczek, ale również ˜– jak żadna z dotychczasowych książek Katarzyny Grocholi – chłodne umysły czytelników.  Jeden z nielicznych szczęściarzy płci męskiej, którzy mieli dotychczas okazję poznać tekst książki, podsumował sprawę krótko: Nareszcie! Grochola nagrała swoją „czarną Metallikę”!

Katarzyna Grochola zmienia front! Czytelnicy z pewnością będą zaskoczeni, gdyż bestsellerowa pisarka bohaterem swej najnowszej książki uczyniła… mężczyznę! Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt prawy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie. Nie ma pracy, przędzie więc cienko, a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie. Jeremiasz wie dużo o kobietach, ba! wie o nich wszystko, a może nawet więcej, bo gdzie się obróci, tam jakaś pani – a to matka, a to sąsiadka z piętra, a to córka sąsiadki, a to Zmora mieszkająca piętro niżej, a to kumpela, z którą można pogadać jak z najlepszym przyjacielem. A wszystkie od niego czegoś żądają i każda sprawi mu jakaś niespodziankę.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ