Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Kaszel mokry – lekceważony wróg

Kaszel mokry – lekceważony wróg

Jak wskazują badania, Polacy, wśród wielu różnych objawów chorobowych, najczęściej bagatelizują mokry kaszel. Bardzo niesłusznie.

Jak wskazują badania, Polacy, wśród wielu różnych objawów chorobowych, najczęściej bagatelizują mokry kaszel. Istnieje w tym jakieś domowe wytłumaczenie. Wychodzimy z założenia, że jeśli odkrztuszamy wydzielinę to wszystko jest w porządku i organizm sam się oczyści. Niemniej, ten rodzaj kaszlu jest bardzo męczący i niejednokrotnie zakłóca codzienne życie, w tym prawidłowy sen. Nie ma sensu tracić czasu na codzienne męczarnie przy mokrym kaszlu. Warto zainwestować w odpowiedni lek i raz na zawsze uporać się z tym lekceważonym wrogiem. Takim lekiem jest Sudafed, który występuje w postaci syropu oraz tabletek.

woman-698982_1280

fot. materiał prasowy

Skąd kaszel mokry ?

Kaszel mokry najczęściej występuje jako ostatni etap przeziębienia i pojawia się po kaszlu suchym, kiedy już możemy odkrztuszać wydzielinę zawartą w płucach. Bardzo często jednak kaszel mokry jest też oznaką problemów z zatokami. Towarzyszy również wielu alergiom, kiedy w naszych płucach gromadzi się wydzielina pod wpływem różnych alergenów, na przykład dymu tytoniowego. Kaszel mokry może być również symptomem wielu chorób, na przykład gruźlicy czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Dlatego nie należy go bagatelizować.

Szybka reakcja

Głównym działaniem, jakie należy podjąć w walce z kaszlem mokrym jest ułatwienie odkrztuszania oraz rozrzedzenie wydzieliny zawartej w płucach. Za to odpowiada główny składnik leku Sudafed, którym jest pseudoefedryna. Zmniejsza ona naczynia krwionośne, przez co odprowadzenie wydzieliny staje się łatwiejsze. Wpływa ona także na błonę śluzową nosa, która również ulega rozszerzeniu, przy kaszlu mokrym. Sudafed zmniejsza obrzęk i poprawia ogólne samopoczucie, które bardzo często ulega osłabieniu przy tego rodzaju dolegliwościach.

Właściwa dawka

Skuteczność pseudoefedryny w walce z przeziębieniem, w tym z kaszlem mokrym jest bardzo często podkreślana przez lekarzy. Sudafed powinien być stosowany u dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia w dawce: jedna tabletka 3-4 razy na dobę. U dzieci nie powinien być stosowany dłużej niż cztery dni. Jak wiadomo, właściwa dawka gwarantuje skuteczność w walce z chorobą. Sudafed jest dostępny bez recepty. Dzięki niemu możemy raz na zawsze pozbyć się naszego przeciwnika i cieszyć się spokojnym snem bez kaszlu.

Aby dowiedzieć się więcej wejdź na: https://sudafed.pl/produkt/sudafed-muco-na-kaszel-mokry

Oceń artykuł
3 komentarze
 • flanka 12 października, 2015

  Mokrego kaszlu nigdy nie lekceważę, bo szybko można przez to nabawić się powikłań. Kiedyś tak zrobiłam i potem długo leczyłam zapalenie oskrzeli. Dlatego teraz szybciutko biorę przeciwzapalny fosidal, który skutecznie hamuje chorobę i łagodzi kaszel.

 • sahabat qq 5 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: miastokobiet.pl/kaszel-mokry-lekcewazony-wrog/ […]

 • ignou report 15 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/kaszel-mokry-lekcewazony-wrog/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ