Wednesday, May 22, 2024
Home / Festiwal Miasto Kobiet  / Kasia Gola: Zajmuję się egzekucją starych pomysłów. Wymyślam nowe

Kasia Gola: Zajmuję się egzekucją starych pomysłów. Wymyślam nowe

Dlaczego ludzie mówią do niej po angielsku?

kasia gola

Kasia Gola/ fot. Lukasz Gaffling

Kasia Gola pokazuje firmom, jak mogą i jak powinny wykorzystać nowe technologie w biznesie modowym. Stworzyła GeekGoesChic.Co i jest współzałożycielką Flowbox.io.
Absolwentka socjologii na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Teen Vogue Fashion University w Nowym Jorku. Stworzyła nominowany do WGSN Global Fashion Awards blog GeekGoesChic.Co, poświęcony obecności i wykorzystywaniu nowych technologii w modzie. Wykładowczyni na AGH oraz Uczelni Łazarskiego. Nominowana do nagrody Kobiety Roku Glamour, w kategorii Online. Inicjatorka i organizatorka spotkań modowo-technologicznych GGC Fash&Tech oraz hackathonu modowego GGC LAB. Fanka amerykańskiego Vogue’a. Gym freak

 

Skąd się wzięłaś?

Od Mamy i Taty.

Czym się zajmujesz?

Pokazuję ludziom jak mogą i jak powinni wykorzystać nowe technologie w ich biznesie modowym. Buduję community fashion tech w Polsce. Dużo mówię.

W czym jesteś ekspertką?

Jeśli ktoś uważa się za eksperta… powinien pomyśleć o emeryturze.

Dzięki tobie…?

Marki modowe inaczej patrzą na swoją przyszłość. Ludzie, którzy prawdopodobnie nigdy by się nie poznali – pracują ze sobą nad wspólnymi projektami. Landscape modowy w Polsce jest trochę bardziej doinformowany w technologiach. Myślę, że trochę zmieniam świat na lepsze.

Co robiłabyś gdybyś nie robiła tego co robisz?

W liceum myślałam nad zostaniem prawniczką.

Kiedy twój zawód zmienił twoje życie?

W połowie 2015 roku, kiedy zarzuciłam tworzenie języka programowania Luna [język programowania – przyp. red] i oprogramowania do efektów specjalnych – Flowbox, na rzecz rozwijania GeekGoesChic, w którym łączę nowe technologie z branżą modową.

Jakie są twoje supermoce?

Uczenie się nowych umiejętności. Ciągłe wymyślanie nowych pomysłów. Egzekucja starych pomysłów. Przede wszystkim: upór i wytrwałość.

Czego chciałabyś się jeszcze nauczyć?

Wielu rzeczy. Od dawna chciałam programować hardware i baaaardzo powoli nad tym pracuję. W skali globalnej: chciałabym nauczyć się jak budować duży, globalny biznes od podszewki. Poza tym, chciałabym rozumieć jak najwięcej, mimo że podejrzewam, jakie to może być bardzo zgubne.

Od czego zależy przyszłość?

Zależy od tego, jak bardzo ludzie będą aktywni intelektualnie. Należy do ludzi, albo do wielkich korporacji technologicznych.

Najlepsza decyzja, jaką podjęłaś w życiu?

Każda może być najlepsza lub najważniejsza. Nigdy nie wiesz.

Jaka była najlepsza rada jaką w życiu dostałaś?

 

Kasia Gola: Najlepsza rada była od mojej Mamy: milion ludzi będzie chciało powiedzieć o tobie milion złych rzeczy, dlatego bądź tą jedną osobą, która mówi o sobie dobrze.

 

Co ostatnio usłyszałaś na swój temat?

Że wszystko mi się udaje. W rzeczywistości: za wszystko płacę krwią i łzami.

Człowiek do naśladowania…

Od każdego można się czegoś nauczyć. Ja lubię się uczyć od mojej Mamy.

Na co przeznaczyłabyś dużą sumę, która spadła ci z nieba?

Nic nigdy nie spadło mi z nieba. Gdyby tak się stało, to zainwestowałabym te pieniądze w swoje projekty. I spędziła trochę czasu z rodziną.

Najcenniejsza rzecz jaką posiadasz?

Rodzina.

Co jest twoją największą ekstrawagancją?

Nie jestem pewna czy posiadam. Ale z pewnością mam cechy charakterystyczne: jestem wyczulona na to, jakie dane oddaje firmom. To jest ekstrawagancja, a powinna być norma. Mam bardzo casualowy styl, przez który ludzie często mówią do mnie po angielsku. Często się ruszam i dużo słucham muzyki.

Kiedy jesteś sobą?

Zawsze jestem sobą, tylko że ludzie znają tylko część nas. Nie dlatego, że coś ukrywamy, tylko dlatego, że przyjmujemy role społeczne i to jest całkowicie ok i całkowicie normalne.

Ostatnia rzecz, jaką robisz wieczorem?

Zamykam oczy.

 

Festiwal Miasto Kobiet 2019

Kasia Gola wystąpi w swojej mowie mocy podczas pasma „STEAMulujemy_Kobiety” 7 grudnia 2019 w Hevre.

Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco!
CO: Festiwal Miasto Kobiet cz. I: STEAM_ulujemy Kobiety
GDZIE: Hevre, ul. Meiselsa 18, Kraków
KIEDY: 7 grudnia 2019 r., godz.: 12.00-15.00
ZAPISY ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ