Thursday, April 25, 2024
Home / Kultura  / Karnawał trwa!

Karnawał trwa!

W ostatnim tygodniu stycznia na scenie NCK będzie… kabaretowo i operetkowo!

W ostatnim tygodniu stycznia na scenie NCK będzie… kabaretowo –  otaczająca nas rzeczywistość w krzywym zwierciadle artystów z Lublina, operetkowo – muzyka wielkiego Straussa, Wenecja i taniec, a wszystko prosto z Gliwic.

KABARET SMILE – „Czy jest w domu kakao?”

kabaret SMILE_czy jest w domu kakao

29 stycznia (czwartek), godz. 19:00, sala teatralna

Smile to angielskie słowo oznaczające UŚMIECH. Jednocześnie jest to nazwa własna kabaretu z Lublina, który bardzo poważnie ją traktuje. Trzech artystów bacznie obserwujących otaczającą nas rzeczywistość przenosi na scenę postacie i sytuacje jakie są nam wszystkim bliskie i doprawia je wybuchową dawką humoru. Program który zaprezentują jest kompilacją najnowszych skeczy kabaretu Smile, robiących furorę wśród publiczności w każdym wieku.

NOC W WENECJI – operetka w 2 aktach

Noc w Wenecji zespół

Gliwicki Teatr Muzyczny

31 stycznia (sobota), godz. 19:00, sala teatralna

Wenecja… słońce, muzyka, piękne kobiety, a nade wszystko karnawał! Czas, w którym wszystkie reguły czy konwenanse zostają zawieszone i wystarczy założyć maskę, by książę zamienił się rolami ze sługą, a księżna z pokojówką.

„Noc w Wenecji” to operetka wielkiego Johanna Straussa, wiedeńskiego mistrza gatunku. W kanonie operetkowych przebojów stałe miejsce zajęła zwłaszcza pochodząca z niej przepiękna serenada Caramella „Zejdź do gondoli”.

(żródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ