Saturday, December 9, 2023
Home / PARTNER MK  / Karma z insektów dla Twojego pupila – czy jest wartościowym pożywieniem?

Karma z insektów dla Twojego pupila – czy jest wartościowym pożywieniem?

Pożywne białko, które jest coraz bardziej cenione

karma dla psa

fot. Kojirou Sasaki / Unsplash

Każdy miłośnik czworonogów pragnie, aby jego pupil odżywiał się zdrowo i miał dostęp do najlepszej, pełnowartościowej karmy. Ostatnimi czasy rośnie zainteresowanie karmą z insektów dla psów. Czym jest i jak wpływa na zdrowie zwierzęcia?

 

Codzienna dieta psa jest niezwykle istotna dla jego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, a także dla kondycji sierści czy poziomu energii. Powinna być wykonana z najlepszych produktów i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Popularność zdobywa karma z insektów https://karmyzowadami.karmybrit.pl/ – co warto o niej wiedzieć i czy jest wartościową żywnością dla Twojego czworonożnego przyjaciela?

Karma z insektów – co zawiera?

Karma z insektów dla psów przygotowywana jest na bazie specjalnie wyselekcjonowanych owadów. Najlepszą jakością cieszą się te stworzone z larw muchy czarnej Hermetia illucens, zwanej również czarnym żołnierzem. Owady stanowią największą grupę żywych organizmów na świecie. Pomimo tego, nie stanowią prawie żadnego obciążenia dla środowiska. Po części dlatego coraz więcej osób zaczyna patrzeć na nie z innej perspektywy – jako na trwałe źródła pożywnego białka.

Jak karma z insektów wpływa na zdrowie psa?

Karmy oparte na białku insektów są właściwe dla wszystkich psów i kotów niezależnie od poziomu ich aktywności fizycznej, wieku czy masy ciała. Białko to jest pełnowartościowe, bardzo dobrze przyswajalne przez organizm. W połączeniu ze składnikami uzupełniającymi, karmy z insektów:

 

poprawiają trawienie, łagodzą ewentualne wzdęcia, gazy czy biegunki;
nie wywołują reakcji alergicznych i są idealne również dla psów wrażliwych na nowe składniki pokarmowe;
mają więcej żelaza, wapnia i białka niż mięso kurze;
wpływają korzystnie na sierść, która staje się jedwabista i lśniąca.

 

Karma z insektów wyróżnia się lekko orzechowym smakiem, dzięki czemu szybko przyciąga uwagę czworonogów. Ważne jest bowiem, aby była nie tylko zdrowa i bezpieczna, ale i smaczna. Uwagę należy zwrócić na to, że insekty nie zawierają w sobie żadnych antybiotyków, hormonów wzrostu czy GMO, tak częstych w mięsie zwierząt, wykorzystywanym do produkcji klasycznych karm.

Zalety kupowania karmy z insektów dla psa

Pamiętaj, że wybierając karmę z insektów dla swojego psa, nie tylko wspierasz jego zdrowie i urozmaicasz jego dietę. Dodatkowo pomagasz zachować równowagę w środowisku. Wykazano jednoznacznie, że hodowla owadów – w porównaniu do produkcji żywności z wołowiny – korzysta zaledwie z 2% gruntów i zużywa tylko 4% wody na 1 kg wyprodukowanego białka. Nie wiąże się przy tym z produkcją odpadów, obniża zużycie ziemi oraz generuje najniższy możliwy ślad węglowy (nie generuje gazów cieplarnianych, m.in. takich jak metan).

 

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby Twój czworonożny przyjaciel miał dostęp do najlepszej, przyszłościowej żywności, która kompleksowo wesprze jego zdrowie, kondycję i wygląd, koniecznie rozważ kupno karmy z insektów. Już niedługo jej walory odżywcze i wysoki poziom bezpieczeństwa sprawią, że stanie się najpopularniejszą żywnością dla domowych zwierząt.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ