Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Karma z insektów dla psa – kiedy warto wprowadzić ją do diety pupila?

Karma z insektów dla psa – kiedy warto wprowadzić ją do diety pupila?

Wbrew pozorom bardzo zdrowa

Karma z insektów dla psa

fot. Freepik

Wykorzystanie insektów w żywieniu ludzi i zwierząt zdobywa rosnącą popularność i ma wiele zalet. Nic więc dziwnego, że w Polsce właściciele czworonożnych pupilów coraz chętniej sięgają po karmę z owadów. W jakich przypadkach sprawdzi się ona najlepiej?

 

Wykorzystywanie białka z owadów jest jednym z najbardziej zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań współczesnej produkcji żywności dla zwierząt. Karma z insektów https://karmyzowadami.karmybrit.pl/ może stać się idealnym elementem diety Twojego psa. Przekonaj się, dlaczego i kiedy warto ją wybrać. Przeczytaj poniższy artykuł!

Karma hipoalergiczna z insektów

Alergia to dość częsta przypadłość wśród domowych pupilów. Zaobserwowanie u nich objawów takich jak: świąd, rumień, krostki, ropne grudki na skórze, a nawet dolegliwości żołądkowe (wymioty, biegunki) mogą być sygnałem, że Twój pies to alergik. Alergenami w karmach dla psów najczęściej są białka pochodzące z kurczaka, wołowiny oraz wieprzowiny. Karma hipoalergiczna z insektów jest odpowiedzią dla wszystkich psów zmagających się z alergiami pokarmowymi, bez względu na rasę, wiek, wielkość czy poziom aktywności.

Karma z insektów dla psów aktywnych i trenujących

Owady zawierają więcej białka, żelaza i wapnia niż mięso kurze, są też znakomicie przyswajalne. Dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku psów aktywnych, trenujących, pracujących, które potrzebują zwiększonej podaży białka w swojej codziennej diecie. Owady są także źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, które wspierają układ nerwowy oraz układ ruchu zwierząt. Zwróć uwagę, aby karma była wzbogacona L-karnityną, która zapewni szybką dawkę energii i poprawi regenerację mięśni.

Karma z insektów dla psów z problemami trawiennymi

Białko owadów jest lekkostrawne, nie obciąża układu pokarmowego. Choć to nowość na rynku, wciąż wzbudzająca kontrowersje, absolutnie nie należy się bać takiego składu. Karmy z insektów świetnie sprawdzą się u psów z wrażliwym przewodem pokarmowym i takich, które cierpią na niestrawności pokarmowe. Są coraz częściej polecane przez weterynarzy oraz psich dietetyków.

Pożywienie dla psów wymagających i wybrednych

Ciągle kupujesz nowe karmy, sprawdzasz ich składy i dbasz o to, żeby dieta Twojego psa nie była monotonna, a mimo tego on wciąż kręci nosem? Jeśli masz w domu wyjątkowo wybrednego psa, któremu nie smakuje większość dostępnych na rynku klasycznych karm, koniecznie wypróbuj karmę z insektów! Ma charakterystyczny, lekko orzechowy smak, co przyciąga uwagę wszystkich czworonogów!

Podstawa diety każdego psa

Insekty nie zawierają żadnych antybiotyków, hormonów wzrostu ani GMO, dzięki czemu będą zdrową alternatywą dla klasycznych, mięsnych karm. Z ich wykorzystaniem tworzy się pełnoporcjowe karmy, dostarczające wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W efekcie produkt jest kompletny i zbilansowany, nada się więc dla każdego psa, w przypadku którego stawiasz na zdrowie, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Pamiętaj, że karmy z insektów nadają się również w przypadku kotów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ