Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Karma dla psa ‒ jak dbać o swego czworonoga?

Karma dla psa ‒ jak dbać o swego czworonoga?

Na co piesek ma dziś apetyt?

karma dla psa miasto kobiet

Właściwie dobrana karma dla psa to gwarancja jego dobrej konycji i zdrowia / fot. materiały prasowe

Moglibyśmy odpowiedzieć, że po prostu kochać. Bo w tym wyraża się codzienna troska, jaką otaczamy pupila. To spacery, zabawa, pielęgnacja i oczywiście dobre jedzenie, które dostarcza wszystkich składników niezbędnych dla zdrowia i pięknego wyglądu oraz kondycji. Karma dla psa Josera staje się najlepszą inwestycją w szczęśliwe życie pupila, a zadowolony zwierzak to prawdziwa radość dla opiekunów

Co dawać do jedzenia?

Szczególnie ci, którzy dopiero rozpoczynają wspólne mieszkanie z psem, zdecydowali się na szczeniaka lub też dorosłego czworonoga (często z historią), zastanawiają się, jak go karmić, by był zdrowy, i aby zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje. I choć może nam się wydawać, że najlepsze będą posiłki przygotowane własnoręcznie w domu, to okazuje się, że w tej materii dobrym pomysłem staje się wybór menu dostosowanego do potrzeb, które zostało opracowane przez specjalistów. Karma dla psa Josera przede wszystkim będzie się wpisywać w indywidualne potrzeby zwierzęcia i zapewni mu wszystko, czego na danym etapie rozwoju potrzebuje. A my, zamiast gotować, możemy spędzić czas aktywnie na spacerze lub zabawie z zadowolonym psiakiem.

Jak wybrać karmę dla psa?

Na sklepowych półkach znaleźć można szereg różnych propozycji. Oczywiście różnić się one będą smakami, konsystencją, składem czy marką. I by się w tym wszystkim nie pogubić, warto stawiać na produkty, które mają czytelny i bardzo dobry skład. Poza tym karma dla psa Josera musi być również dopasowana do wieku, poziomu aktywności, stanu zdrowia, a czasem także do rasy pupila. W efekcie poszukiwanie najlepszego produktu wcale nie zajmie bardzo dużo czasu. Zamiast analizować ceny, warto się skupić na liście składników. To ona – także w aspekcie kolejności poszczególnych komponentów na liście. Musimy pamiętać o tym, że pies to urodzony mięsożerca i jest to podstawowy składnik w diecie, który dostarcza mu niezbędnych wartości odżywczych i jest cennym źródłem białka. W związku z tym warto, by karma nie zawierała zbóż lub też miała ich niewielką ilość. Sprawdzają się również dodatki takie jak owoce, warzywa, oleje. Dobra karma dla psa Josera nie będzie natomiast zawierać sztucznych składników i konserwantów.

Sucha czy mokra karma dla psa?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie sobie stawiają właściciele czworonogów. Przy czym każda odpowiedź jest dobra, bo i sucha karma dla psa Josera, i ta mokra mają wielu zwolenników oraz przeciwników. Każda ma swoje wady i zalety, a także powinna być dopasowana indywidualnie do potrzeb konkretnego zwierzęcia, a nie odwrotnie. Popularna sucha karma jest zdecydowanie wygodniejsza. Ma również wyższy bilans kaloryczny i dba o czystość zębów zwierzęcia. Sucha karma dla psa Josera świetna będzie dla szczeniąt i dla psów dorosłych. Łatwo ją przechować, choć wymaga oczywiście precyzyjnego dawkowania oraz zapewnienia dostępu świeżej wody. Mokrego jedzenia będziemy musieli podawać nieco więcej, ponieważ ma mniejszą kaloryczność. Jest również droższe. Natomiast zwierzęta uwielbiają tę karmę dla psa Josera, ponieważ jest bardziej aromatyczna i łatwiej się ją je. Dawkowanie musi być oczywiście uzależnione od stanu zdrowia, wieku i aktywności psa. Mokre jedzenie jest także doskonałe dla psów, które mają problemy z gryzieniem.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ