Thursday, July 18, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Karl Lagerfeld nie żyje. Poznaj 5 faktów o znanym projektancie

Karl Lagerfeld nie żyje. Poznaj 5 faktów o znanym projektancie

Nie stronił od kontrowersji, udzielał niepoprawnych wywiadów i przyznawał się do swojej słabości do naturalnych futer

Zmarł Karl Lagerfeld-ikona mody i dyrektor Chanel

Karl Lagerfeld umarł w wieku 85 lat i pozostawił świat mody w smutku / fot. Wikipedia

Karl Lagerfeld był nie tylko projektantem mody, fotografem i ikoną, ale przede wszystkim wizjonerem. W wywiadach przyznawał, że Coco Chanel nie byłaby zadowolona zmianą swojej marki…

Nie stronił od kontrowersji, udzielał niepoprawnych wywiadów i przyznawał się do swojej słabości do naturalnych futer

1 Karl Lagerfeld wywodził się z zamożnej niemieckiej rodziny, ojciec ikony mody zajmował się dystrybucją skondensowanego mleka i na tym dorobił się fortuny. Natomiast matka grała na wiolonczeli. Rodzice dbali o jego wykształcenie i rozwój dlatego podczas obiadów rozmawiali z nim na tematy filozoficzne i religijne.

2 Od dzieciństwa Karl przejawiał zainteresowanie modą, wycinał zdjęcia z magazynów, a także komentował wyjątkowo dobitnie źle dobrane stroje swoich kolegów i koleżanek. Przejawiał także talent do rysunku, który później umiejętnie wykorzystał w pracy projektanta.

3 W wieku 14 lat przekonał rodziców do wyjazdu do Paryża, a następne 2 lata spędził na sporządzaniu szkiców i próbek tkanin, które przesłał do konkursu. Zajął pierwsze miejsce w jednej z kategorii.

4 Rozpoczął swoją karierę w Chanel w 1983 roku, 10 lat po śmierci Coco.
Jako dyrektor kreatywny piastował stanowisko aż 36 lat!

 

5 Lagerfeld był także uznanym i utalentowanym rysownikiem. Jednym z jego sławnych dzieł była seria 60 ilustracji dla dorosłych, sporządzonych do wydanej w 1992 kolekcjonerskiej edycji klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena „Nowe Szaty Cesarza”

Agnieszka Szpak

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ