Monday, June 24, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Karioka Girls Rock Camp

Karioka Girls Rock Camp

„Karioka Girls Rock Camp” jest częścią międzynarodowej organizacji „Girls Rock Camp”, zrzeszającej kilka krajów Europy, USA, Kanadę i Brazylię.

Miasto Kobietpod naszym patronatem 

„Karioka Girls Rock Camp” jest częścią międzynarodowej organizacji „Girls Rock Camp”, zrzeszającej kilka krajów Europy, USA, Kanadę i Brazylię.  To długofalowy projekt edukacyjny, polegający na organizowaniu muzycznych obozów dla dziewcząt, prowadzeniu działań promocyjnych i zaszczepieniu idei Girls Rock Camp w Polsce.

baner2

Wyobraźcie sobie tygodniowy muzyczny obóz dla nastolatek, gdzie nauczycielkami są pozytywnie zakręcone rockmenki a dziewczyny mają szansę zbudować jedyną w swoim rodzaju wspólnotę w trakcie uczenia się gry na instrumencie oraz tego wszystkiego co potrzebne jest do założenia zespołu.

Dlaczego Karioka?
Zasłynęła w latach 70-tych w kultowym serialu dla młodzieży „Stawiam na Tolka Banana”.
Była zbuntowaną nastolatką, przywódczynią bandy chłopaków i grała na gitarze.
Czego się można spodziewać na obozie?
Nauki gry na gitarze, basie, perkusji, śpiewu, opracowywania piosenek, pisania tekstów, projektowania plakatu i logo zespołu, ćwiczenia umiejętności scenicznych, aby podczas koncertu kończącego obóz zaprezentować je przed publicznością, ale też uczestniczenia w zajęciach dotyczących aktywności obywatelskiej. Będzie się też można przyjrzeć się swojej tożsamości i rolom społecznym przypisywanym kobietom od czasu kiedy są dziewczynkami.

Wszystkie zajęcia będą trwały przez 5 dni po 8 godzin, szóstego dnia będzie miał miejsce koncert finałowy. Przez czas trwania obozu uczestniczki będą pracowały nad tym ostatecznym wydarzeniem. Uczestnictwo w obozie jest bezpłatne! Nie pokrywamy kosztów noclegu i dojazdu na obóz w Krakowie.

Kiedy, gdzie i dla kogo?
Pierwszy obóz w Krakowie, w ferie zimowe – 23-28 lutego 2015, kolejny w sierpniu w Beskidach 2015 i jeszcze jeden w styczniu 2016 w Krakowie.
Zapraszamy nastolatki w wieku 14-19 lat

Kto organizuje?
Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja i Fundacja Pozytywnych Zmian w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG .
Więcej informacji na: www.karioka-girlsrockcamp.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ