Saturday, June 22, 2024
Home / Kuchnia  / Pełnia smaku i głębia aromatu – co kryją kapsułki do kawy?

Pełnia smaku i głębia aromatu – co kryją kapsułki do kawy?

Z taką kawą dzień rozpoczyna się przyjemnie, jak z żadną inną

kapsulki-do-kawy-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Ekspresy kapsułkowe kuszą prostotą obsługi i szybkością przygotowywania kawy. Nic dziwnego, że zyskują coraz większą popularność, zarówno wśród wytrawnych kawoszy, jak i osób, które tylko od czasu do czasu sięgają po kawę. Z czego wynikają walory smakowe napoju z kapsułek?

Co wpływa na smak i aromat kawy?

Za jakość napoju przygotowywanego z ich użyciem odpowiadają między innymi rodzaj kawy oraz parametry ekspresu. Nawet z najlepszych ziaren kawy nie wydobędziemy głębi smaku i aromatu, jeżeli zostaną nieodpowiednio zmielone. Często sięgamy po tradycyjne kawiarki, jednak, aby zaparzyć doskonałą kawę, potrzeba trochę wprawy. Dotyczy to szczególnie mlecznych kaw, takich jak cappuccino i latte macchiato. Należy zaopatrzyć się w inne akcesoria, takie jak do mleka. Dążąc do perfekcji, trzeba również poznać wszystkie tajniki przygotowania dobrej kawy. Dotyczą między innymi technik spieniania mleka, odpowiedniej temperatury i sposobu wlewania mlecznej pianki do kawy. Jak widać proces samodzielnego przyrządzania kawy nie jest taki prosty.

Z pomocą przychodzą ciśnieniowe ekspresy na kapsułki. Czy domowy ekspres może zaserwować nam równie dobrą kawę, jak barista w ulubionej kawiarni? Okazuje się, że tak! Co jest wówczas odpowiedzialne za głęboki smak kawy? Oczywiście jej rodzaj i sposób mielenia. Kapsułki do kawy zawierają idealnie zmielone ziarna, dzięki czemu napój jest zawsze taki sam, czyli idealny. Jednak to nie wszystko. Liczą się również parametry ekspresu, a szczególnie ciśnienie. Przyzwoitą kawę zaparzymy w ekspresie oferującym 9 barów, natomiast znakomitą – od 15 do 19 barów. Najwyższą wartość oferują między innymi ekspresy Nespresso, dzięki którym przyrządzimy doskonałą kawę o doskonałych walorach.

Hermetycznie zamknięty smak i aromat kawy

Ekspresy na kapsułki mają wiele zalet. Jedną z nich jest prostota obsługi. W tym przypadku nie ma konieczności samodzielnego mielenia kawy, a właśnie od stopnia zmielenia jest uzależniony efekt końcowy. Można oczywiście zaopatrzyć się w sypaną kawę, jednak istnieje ryzyko, że zwietrzeje i nie będzie nadawać się do użytku. Kapsułki do kawy Nespresso kryją w sobie idealnie zmielone ziarna bez dodatków, dzięki czemu powstaje wysokiej jakości napój. Ponadto kapsułki są hermetycznie zamknięte, dlatego nie ma możliwości, aby zmielone ziarna zwietrzały. Szczelne opakowanie chroni kawę przed wpływem czynników zewnętrznych, więc nawet jeżeli kupimy duży zapas kapsułek, możemy być pewni, że wciąż pozostanie ona aromatyczna. Nie ma mowy o rozsypanej kawie, ponieważ kapsułka jest przebijana dopiero w ekspresie, co zdecydowanie pozwoli nam uniknąć bałaganu w kuchni. Co więcej, kapsułki posiadają perfekcyjnie odmierzoną porcję kawy, dlatego zawsze będzie ona smakować wyśmienicie. Jakie kawy przygotujemy w ekspresie kapsułkowym?

Ulubiona kawa zawsze w zasięgu ręki

Kapsułki do kawy, np. dostępne w ofercie Nespresso, kryją w sobie wiele smaków i aromatów. Szeroki wachlarz smaków sprawia, że niemal każdego dnia tygodnia możemy przygotowywać inny napój! Za pomocą urządzenia zaparzymy najbardziej popularne kawy, takie jak espresso, cappuccino, lungo, americano czy latte macchiato. Oprócz tego, do wyboru są jeszcze kawy smakowe z nutą wanilii, karmelu, gorzkiej czekolady czy owoców. Intensywna w smaku, zrównoważona, delikatna, mocna, kremowa, a może o gęstej konsystencji? Możliwości jest naprawdę wiele. Dzięki ekspresom kapsułkowym możemy wcielić się w rolę profesjonalnego baristy, który do perfekcji opanował sztukę przygotowywania kawy  – i to bez wychodzenia z domu!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Jarosław Trzeszczak 24 lipca, 2020

    Ekspres w kapsułkach ratuje mi życie! Nie stać mnie na ekspres za kilka tysięcy, a jestem maniaczką kawy, więc uwieeeelbiam to! Dzień bez kawy dniem straconym!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ