Monday, June 24, 2024
Home / Uroda  / Kąpiel Kleopatry na dwa sposoby

Kąpiel Kleopatry na dwa sposoby

W chłodnych miesiącach utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry jest szczególnie trudne. Na ratunek przychodzi Spa Qualia z zabiegiem o intrygującej nazwie Kąpiel Kleopatry.

Spa Qualia

Zabieg w kapsule Spa Jet

W chłodnych miesiącach utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry jest dla mnie szczególnie trudne – staje się ona sucha, zmęczona i wymaga szczególnej troski. Na ratunek przychodzi Spa Qualia z zabiegiem o intrygującej nazwie Kąpiel Kleopatry.

 

Spa Qualia

Zabieg w kapsule Spa Jet - nowoczesna wersja kąpieli Kleopatry

 

Skojarzenie z legendarnym aksamitem skóry pięknej królowej znad Nilu sprawiło, że zdecydowałam się poddać tam rytuałowi w kapsule Spa Jet. Zależnie od nastroju do wyboru mamy dwa główne programy kąpieli – energetyzujący i wyciszający. Aby wypróbować cały wachlarz różnych dodatkowych opcji, mój zabieg skomponowałam pół na pół. Obie kąpiele zaczynają się tak samo – przebieramy się w jednorazową bieliznę i kładziemy na wibrującej leżance wyścielonej prześcieradłem jednorazowego użytku. Tu przygotowujemy się na serię niesamowitych doznań. Na początek peeling, wykonywany masażem, podczas którego naprawdę czujemy, jak działa nasz układ krążenia, a zniewalające zapachy pobudzają zmysły (do wyboru: mango + ananas + winogrona, kozie mleko + owoc lychee, mango + papaya lub czekolada). Do rytuału możemy dodatkowo włączyć 11 różnych programów – każdy wnosi coś nowego i ma inne działanie. Prawie zawsze stosowana koloroterapia wpływa na naszą skórę i nastrój – wycisza, relaksuje i jednocześnie dodaje energii. Aromaterapia pobudza zmysły olejkami eterycznymi uwalnianymi wewnątrz kapsuły. Jednocześnie możemy włączyć mgiełkę zawierającą skoncentrowane witaminy – to dla skóry. Podczerwień pozwala nam na korzystanie z walorów sauny w niższej temperaturze, wygładza skórę i odtruwa organizm, a przy tym polepsza samopoczucie. Wybierając opcję „Pozytywna energia”, trzeba się przygotować na takie atrakcje jak prysznic „Vichy”, bicze szkockie czy wodny masaż stóp. Cały zabieg kończy się wmasowaniem maski. W wyciszającym programie „Body wrap” maska jest nakładana zaraz po peelingu, a sauna i podczerwień stymulują skórę do wchłaniania jej. Rytuałom zawsze towarzyszy relaksacyjna muzyka. Same dostosowujemy natężenie wibracji w pracującej cały czas leżance, same możemy zmieniać programy, regulować temperaturę w kapsule, temperaturę wody oraz nawiew na twarz.

Na takie błogie chwile relaksu może sobie pozwolić każdy – jedyne ograniczenia to choroba serca i ciąża (wtedy należy dobrać inny program, bez sauny). Zabieg okazał się lekarstwem na niepokojące sygnały wysyłane przez moją skórę. Jeszcze długo po rytuałach w Spa Qualia była ona miękka i przyjemna w dotyku, wciąż wygładzona, ujędrniona i nawilżona – niczym u Kleopatry.

Agnieszka Kowalska

 

Spa Qualia, WARSZAWA, ul. Górczewska 176, tel. 22 290 48 85, 501 331 552, www. spaqualia.pl
Kąpiel Kleopatry (kapsuła spa + peeling + maska na ciało): 220 zł

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ