Wednesday, April 17, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Kąpiel – czas relaksu!

Kąpiel – czas relaksu!

Wyzwania w pracy, codzienne obowiązki, kilkanaście godzin na nogach… Czy jedyne o czym marzysz pod koniec dnia to gorąca kąpiel? Nic w tym dziwnego! Wieczorny relaks w wannie świetnie wpływa nie tylko na zmysły,

Kąpiel - czas relaksu!

Kąpiel - czas relaksu! / fot. materiał prasowy

Wyzwania w pracy, codzienne obowiązki, kilkanaście godzin na nogach… Czy jedyne o czym marzysz pod koniec dnia  to gorąca kąpiel? Nic w tym dziwnego! Wieczorny relaks w wannie świetnie wpływa nie tylko na zmysły, ale również na kondycję naszego ciała.

Wodne ukojenie

Kąpiel - czas relaksu!

Kąpiel – czas relaksu! / fot. materiał prasowy

O sile relaksu, płynącego z półgodzinnej kąpieli, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. To moment, kiedy możemy wyciszyć się po całym dniu, przemyśleć istotne sprawy, ułożyć plan na kolejny dzień. Ale to nie wszystko. Kąpiel świetnie wpływa też na nasze ciało! Kilkanaście minut spędzonych w ciepłej wodzie poprawia krążenie krwi i zmniejsza ból mięśni po wysiłku fizycznym.

Kąpiel idealna

Aby w pełni korzystać z dobroczynnego działania kąpieli, musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim temperatura wody powinna mieścić się w granicach 37-40 st.C. Taka temperatura poprawi krążenie, a jednocześnie będzie bezpieczna dla osób, które nie czują się dobrze w zbyt wysokich temperaturach. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży – jeśli spodziewamy się dziecka, temperatura wody nie powinna przekraczać 37st.C. Należy też pamiętać, że optymalny czas spędzony w wannie to około 15-20 minut.

Cenny dodatek

Odpowiednio dobrane kosmetyki do kąpieli sprawią, że czas spędzony w wannie będzie przyjemny i korzystny dla naszego organizmu. Na rynku coraz popularniejsze stają się olejki eteryczne, które kojąco wpływają na nasze zmysły, a także płyny do kąpieli wzbogacone o składniki odżywcze. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które z czasu spędzonego w wannie chcą czerpać jak najwięcej korzyści, są specjalne olejki do kąpieli (np. Green Pharmacy, cena ok. 10zł).

Naturalny relaks

Olejki do kąpieli Green Pharmacy

Olejki do kąpieli Green Pharmacy / fot. materiał prasowy

Jeśli naszym głównym celem jest odprężenie po ciężkim dniu, warto zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające ekstrakty z odpowiednich roślin. Uczucie napięcia i zmęczenia pomoże pokonać olejek do kąpieli z wyciągiem z róży i neroli (Olejek do kąpieli Róża i Neroli, Green Pharmacy, cena ok. 10zł). Taka kąpiel świetnie nas zrelaksuje i odpręży, dodatkowo odmładzając skórę i przywracając jej elastyczność. Ciekawym rozwiązaniem jest też olejek zawierający ekstrakty z mandarynki i cynamonu (Olejek do kąpieli Mandarynka i Cynamon, Green Pharmacy, cena ok. 10zł). Delikatny olejek o słodkawo-korzennym aromacie zwalcza uczucie przytłoczenia, usuwa stres i bezsenność. Poprawia też nastrój podczas okresowego braku słońca i pomaga zapobiegać zachorowaniem infekcyjnym.

Coś dla ciała

Współczesny styl życia, ciągły pośpiech i zła dieta niestety odbijają się na kondycji skóry i na naszej figurze. Na szczęście w tym przypadku również możemy liczyć na pomoc naturalnych składników. Drenaż limfy wspomoże olejek cedrowy, który ułatwi też wyprowadzenie zalegających toksyn z organizmu. Szeroko stosowany w profilaktyce cellulitu jest również olejek cyprysowy. Aktywizuje on układ limfatyczny, pobudza krążenie i wspomaga rozbicie tkanki tłuszczowej. Dlatego idealnym rozwiązaniem na problemy z cellulitem będzie olejek do kąpieli łączący wyciągi z cedru i cyprysów (np. Green Pharmacy, cena ok. 10zł).

Chcesz wiedzieć więcej o kojących właściwościach olejków do kąpieli?

Zapraszamy na stronę Elfa Pharm 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ