Sunday, July 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Kantor internetowy ‒ na co zwrócić uwagę przy wymianie pieniędzy?

Kantor internetowy ‒ na co zwrócić uwagę przy wymianie pieniędzy?

Ich popularność jest uzasadniona. Wiesz dlaczego?

Kantor internetowy

fot. Freepik

Kantory internetowe zyskują na popularności zwłaszcza dlatego, że są po prostu wygodne i tanie. Pobierają mniejszą prowizję od placówek stacjonarnych oraz wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby zrealizować szybką transakcję kupna lub sprzedaży waluty. Na co zwrócić uwagę, jeśli planujemy wymienić pieniądze w ten sposób? Podpowiadamy

 

Renoma firmy, która prowadzi kantor internetowy

Zanim zdecydujemy się na wymianę waluty za pośrednictwem wybranego internetowego kantoru należy dokładnie przyjrzeć się jego renomie. Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową nazwę firmy lub dane o kantorze, aby uzyskać szczegółowe dane dotyczące opinii użytkowników, którzy korzystali z jego usług. Można także zapytać znajomych czy wymieniali pieniądze w ten sposób i jakie mają doświadczenia. Może się okazać, że doradzą nam korzystanie z konkretnej firmy z której usług są bardzo zadowoleni.

Regulamin wymiany walut

Każdy  kantor internetowy (https://dollarro.com/pl/)powinien posiadać szczegółowo przygotowany regulamin. Najlepiej jeśli będzie on dostępny zarówno po polsku, jak i po angielsku. Transakcje pieniężne, szczególnie te na duże kwoty, powinny być przeprowadzane według określonych, bezpiecznych zasad. Warto uświadomić sobie, że wszelkie przelewy są obarczone pewnym ryzykiem, więc warto wiedzieć jaki jest zakres naszej odpowiedzialności i na co możemy liczyć w przypadku różnorakich problemów, na przykład z dostępnością określonej waluty. W regulaminie znaleźć powinniśmy także koszty, zarówno prowadzenia konta, jak i te bezpośrednio związane z przelewami pieniężnymi.

Kantor internetowy ‒ bezpieczeństwo transakcji

Należy także zwrócić uwagę na techniczną stronę zabezpieczeń portalu. Absolutnym minimum jest protokół SSL. Pozwala to przesyłać wszelkie informacje w sposób zaszyfrowany. Dane transmitowane pomiędzy komputerem użytkownika, a serwerem są niemożliwe do odczytania przez jakiekolwiek inne osoby. Aby mieć tego pewność należy zwracać uwagę na to czy w trakcie korzystania z internetowego kantoru zarówno strona główna, jak i wszystkie podstrony zaczynają się od „https”. Jeśli serwis stosuje także autoryzację, na przykład za pośrednictwem kodu SMS, to dodatkowo zwiększa to ochronę użytkownika przed nieuprawnionym dostępem.

Wygoda korzystania z kantoru internetowego

Warto także zwrócić uwagę na rozwiązania, które zwiększają wygodę przy korzystaniu z usług internetowego kantora wymiany walut. Może to być na przykład możliwość przejrzenia najbardziej aktualnych kursów walut oraz intuicyjny sposób przeprowadzania transakcji za pośrednictwem telefonu.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ