Saturday, April 13, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Kameralne przyjęcie czy huczne wesele? Planujemy ślub

Kameralne przyjęcie czy huczne wesele? Planujemy ślub

Jak zorganizować przyjęcie życia?

fot. materiały prasowe

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych okazji, jakie świętujemy w życiu. Zanim zabierzemy się jednak za planowanie uroczystości, powinniśmy wspólnie zadecydować, czy interesuje nas organizacja hucznego, czy też kameralnego przyjęcia.

fot. materiały prasowe

Budżet, goście, potrzeby…

Decyzja o zorganizowaniu hucznej lub kameralnej imprezy weselnej zależy przede wszystkim od potrzeb młodej pary. Jeśli źle się czujecie w tłumie osób, z którymi nieszczególnie często macie okazję się widywać, nie przepadacie za byciem w centrum uwagi, zdecydowanie powinniście postawić na przyjęcie w kameralnej atmosferze. Zapraszając tylko najbliższe, najbardziej zaufane osoby, będziecie czuli się bowiem o wiele swobodniej i nieskrępowanie będziecie mogli świętować swój wielki dzień. Jeśli jednak świetnie czujecie się, jako główni bohaterzy wielkich wydarzeń, lubicie otaczać się mnóstwem ludzi i hucznie świętować wielkie okazje, z pewnością ucieszy Was duże, wystawne wesele.

fot. materiały prasowe

Kolejnym powodem, dla którego będziecie musieli zdecydować się na skromne przyjęcie jest ograniczony budżet, niepozwalający na organizację ogromnej imprezy weselnej. Jeśli od dawna oszczędzacie na ten wielki dzień lub możecie liczyć na sporą pomoc ze strony rodziców, tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zorganizowali huczne przyjęcie. Zwłaszcza, gdy Wasze rodziny i grono znajomych są spore i faktycznie mniejsza impreza mogłaby spowodować, że nie byłoby z Wami wielu ważnych w Waszym życiu osób. Jeżeli jednak chcecie spędzić ten dzień w towarzystwie świadków i wyłącznie najbliższej rodziny, skromne przyjęcie zdecydowanie wystarczy.

Gdzie zorganizować kameralne wesele?

Planując wesele dla małej liczby gości, powinniście zastanowić się, czy całkowicie nie zrezygnować z interesowania się ofertami domów weselnych, które są często oblegane i rezerwowane z kilkuletnim wyprzedzeniem. Coraz więcej restauracji wprowadza do swojej oferty kameralne przyjęcia weselne, ponieważ są one coraz chętniej wybierane przez młode pary.

Usługi domów weselnych są kosztowne, podczas gdy przyjęcie zorganizowane w zwykłej restauracji może się okazać dużo tańszym rozwiązaniem” – mówi Danuta z serwisu lokale-wesele.pl.

fot. materiały prasowe

Dzięki podjęciu decyzji o zorganizowaniu kameralnego wesela w restauracji, zamiast w domu weselnym, będziecie mogli nie tylko zaoszczędzić, ale również cieszyć się salą dostosowaną wielkością do ilości gości. Organizując kameralną imprezę na dużej sali weselnej, Wy i Wasi goście moglibyście mieć poczucie niedosytu, przy jednoczesnym poczuciu przerostu formy nad treścią. Mniejsze sale restauracyjne wprowadzają rodzinną, pełną ciepła atmosferę, której potrzebujecie w swoim wielkim dniu.

Niezłym pomysłem jest też organizacja przyjęcia weselnego w plenerze, zwłaszcza, jeśli macie do dyspozycji miejsce, którego nie trzeba wynajmować, a gdzie zmieszczą się namioty i wszystko, co potrzebne. Inne pomysły na takie przyjęcie znajdziecie w artykule: Gdzie zorganizować kameralne wesele.

fot. materiały prasowe

Gdzie zorganizować huczne wesele?

Jeśli poniesie Was fantazja i zdecydujecie się na huczne przyjęcie weselne, możecie przebierać w propozycjach. Wesele w domu weselny, na zamku, w dworku, w folwarku, a nawet na zewnątrz, w namiocie weselnym, to tylko najpopularniejsze wybory młodych par. Duże, weselne przyjęcia mogą odbywać się zarówno w mieście, na jego obrzeżach albo całkowicie za miastem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście porwali swoich gości weselnych w podróż nad morze, jezioro, w góry albo na wiejskie ranczo. Ogranicza Was w zasadzie tylko wyobraźnia i ewentualnie budżet. Jednak, bez względu na to, czy zdecydujecie się na kameralne, czy też na huczne przyjęcie weselne, cieszcie się chwilami, jakie możecie wspólnie świętować, ponieważ to Wasza miłość jest w tym wielkim dniu najważniejsza.

 

Oceń artykuł
4 komentarze
 • Maciej Notofoto Studio 22 grudnia, 2019

  Zadziwia mnie pomysłowość organizatorów i weddingplannerów 🙂 teraz wszyscy mają swobodę w wyborze miejsca wesela i samej formuły.
  W tym roku chyba zwycięzcami są stodoły 😉 nie ma fotografa który by nie zamarzył o sesji w pięknie rustykalnie przystrojonej stodole.

 • Fotograf ślubny Ostrołęka 31 stycznia, 2020

  W tym sezonie jako fotograf ślubny miałem przyjemność fotografować bardzo kameralne wesele na którym muzyka weselna puszczana była… ze Spotify. I było to jedno z najlepszych wesel tego sezonu.

 • sale weselne 10 czerwca, 2020

  Czy małe przyjęcie czy duże wesele bardzo ważnym tematem jest dobranie odpowiedniego miejsca na wesele. Warto pomyśleć o stylu naszej uroczystości jeszcze przed wyszukiwaniem miejsca. Czasami widzę ślub rustykalny w pałacyku glamour 🙂

 • Fotograf ślubny 1 listopada, 2020

  Dobrze podsumowane

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ