Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybrać kamerę samochodową?

Jak wybrać kamerę samochodową?

Jaka kamera samochodowa jest najlepsza?

Jaka kamera samochodowa jest najlepsza

Jak wybrać kamerę samochodową? / fot. materiały prasowe

Stwarzamy znacznie mniej wypadków na drodze.
Mężczyźni w 2019 r spowodowali ich 73,2 proc., zaś kobiety 22,9 proc. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Transportu Samochodowego, panie jeżdżą po prostu bezpieczniej. Ale czy wystarczy stosować zasadę ograniczonego zaufania, żeby czuć się pewnie za kółkiem? W XXI wieku nasze samochody możemy wyposażyć w nowoczesne technologie, które zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo na drodze. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszą kamerę samochodową

 

Komu przyda się kamera samochodowa?

Odpowiedź wydaje się oczywista – kamera samochodowa przyda się każdemu właścicielowi auta. Do niedawna rejestratory samochodowe cieszyły się największym zainteresowaniem wśród zawodowych kierowców. Wypadki chodzą po wszystkich i wszędzie. Niezależnie od tego, czy jeździsz w dalekie czy krótkie trasy, nagranie może okazać się nieocenioną pomocą np. w walce o odszkodowanie za uszkodzenie zderzaka na parkingu pod domem.

kamera samochodowa

NAVITEL R300 GPS to kamera samochodowa, która skupia w sobie cechy wideorejestratora, cyfrowego prędkościomierza oraz informatora GPS / fot. materiały prasowe

Niebezpieczne sytuacje na drodze nie zawsze są jednoznaczne. Nierzadko zdarza się, że sprawca wypadku interpretuje zdarzenia inaczej niż my i nie przyznaje się do winy. Dobra kamera samochodowa nagrywa obraz w wysokiej rozdzielczości, nawet przy słabym oświetleniu. Potrafi zarejestrować numery tablic rejestracyjnych, gdy, przykładowo, sprawca kolizji nie zachowa się przyzwoicie i ucieknie. Nagranie z kamery samochodowej może stać się też dowodem dla policji, ubezpieczyciela lub na rozprawie sądowej. Wymuszenie pierwszeństwa, porysowanie lakieru, potrącenie zwierzęcia. To zaledwie kilka przykładów sytuacji, w których warto posiadać nagranie uwiecznione przez specjalny rejestrator jazdy, zamontowany na przedniej szybie samochodu. Dzięki niemu, sprawa okazuje się jasna. Rejestrator samochodowy, jak sama nazwa wskazuje, nagrywa bowiem wszystko to, co dzieje się przed przednią szybą pojazdu, włącznie z sąsiednimi pasami ruchu i poboczem.

Kamera samochodowa – najważniejsze zastosowania

– W razie wypadku – nagranie pomoże udowodnić swoją niewinność.

– Podczas bezprawnego zatrzymania – zdarza się, że kierowca otrzymuje mandat bezpodstawnie. Warto wtedy powołać na nagrany przez rejestrator samochodowy materiał.

– Poprawianie stylu i bezpieczeństwa jazdy – wideo może być pomocne przy udoskonalaniu techniki i eliminowaniu częstych błędów popełnianych na drodze.

– Pamiątkowe nagrania – kamera i aparat uwiecznią też radosne momenty – kto z nas nie chciałby mieć wideo z przemarszu przez jezdnie rodziny kaczek?

Jaka kamera samochodowa jest najlepsza?

Jaka kamera samochodowa jest najlepsza

Jaka kamera samochodowa jest najlepsza? / fot. materiały prasowe

Odpowiedź na pytanie, jaka kamera samochodowa jest najlepsza, często jest zależna od pozostałych udogodnień i dodatków, które sprzęt posiada – zarówno w postaci wyposażenia, jak i obsługiwanych funkcji. Najlepszą kamerą samochodową jest ta, która obsługuje wiele innych dodatkowych zastosowań – jak np. wielofunkcyjna kamera samochodową – NAVITEL R300 GPS, która skupia w sobie cechy wideorejestratora, cyfrowego prędkościomierza oraz informatora GPS.
Po co kupować dodatkowe urządzenia, skoro można mieć jedno, za to wielofunkcyjne?

Najważniejszymi cechami wielofunkcyjnej kamery samochdowej NAVITEL R300 GPS są:

Wbudowany moduł GPS – dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS oraz aktualnej bazie danych, kierowca otrzymuje ważne informacje o fotoradarach, potencjalnie ryzykownych miejscach oraz obiektach usługowych.

Wysoka jakość nagrywania w nocy – wideorejestrator NAVITEL R300 GPS został wyposażony w zaawansowany sensor GC2053 (night vision) oraz 4-warstwowe szkło soczewki. Dzięki temu jakość nagrań pozostanie wysoka nawet przy słabym oświetleniu.

Kąt nagrywania 140° – kąt obiektywu 140° pozwala zarejestrować wszystko, co dzieje się na drodze przed samochodem, włącznie z sąsiednimi pasami ruchu i poboczem.

Auto Start – wideorejestrator uruchamia się automatycznie po włączeniu silnika w aucie zapewniając komfort użytkowania.

Informacje o fotoradarach – inteligentny system zapewnia wizualne i dźwiękowe powiadomienia, które ostrzegają przed fotoradarem lub innym obostrzeniem na drodze.

Tryb parkingowy – kamera samochodowa jest wyposażona w czujnik ruchu. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba pamiętać o uruchamianiu dodatkowego urządzenia znajdującego się w aucie.

Kamera samochodowa – jaką wybrać?

Przy wyborze kamery samochodowej, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość nagrywanego obrazu w specyfikacji technicznej. Wysoka rozdzielczość jest niezwykle istotna w przypadku, kiedy autentyczność nagrania zostaje podważona przez sprawcę wypadku, w trakcie rozprawy sądowej lub w trakcie sprawy o ubezpieczenie. Wielofunkcyjna kamerka samochodowa to racjonalny i modny gadżet. Wyposażając w nią swoje auto, czujemy się bezpieczniej, a zaoszczędzone w podróży pieniądze możemy przeznaczyć na to, co naprawdę lubimy.

źródło: materiał Partnera MK

Konkurs

Góry, morze, jeziora, lasy, miasta, miasteczka, wsie i zakątki. Są w Polsce miejsca, które szczególnie lubisz? Chcesz, aby o ich pięknie usłyszał cały świat? Zdradź nam swoją ulubioną miejscówkę w Polsce i wygraj wielofunkcyjną kamerę samochodową – NAVITEL R300 GPS 

 

 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ