Sunday, June 16, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Odświeżyć urodę i nie zbankrutować

Odświeżyć urodę i nie zbankrutować

O tym, że pielęgnowanie urody jest na każdą kieszeń opowiada Elżbieta Owczarek-Miłow, lekarz medycyny estetycznej w Kamax Estetyka Sp. z o.o.

Kamax Estetyka Sp. z o.o.

Kamax Estetyka Sp. z o.o.

O tym, że pielęgnowanie urody jest na każdą kieszeń opowiada Elżbieta Owczarek-Miłow, lekarz medycyny estetycznej w Kamax Estetyka Sp. z o.o.

Kamax Estetyka Sp. z o.o.

Kamax Estetyka Sp. z o.o.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, sylwester i karnawał. Wiele z nas myśli o tym, aby odświeżyć swoją twarz, ciało czy włosy, a zabiegi w gabinetach kosmetycznych nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat. Cóż, czas płynie nieubłaganie i pora się zastanowić, jak osiągnąć właściwy efekt. Na portalach zakupów grupowych kuszą usługi medycyny estetycznej w cenach wielokrotnie niższych od prezentowanych w cennikach. Czy jednak warto ryzykować nieprofesjonalne wykonanie zabiegu? Czy na pewno wykonuje je lekarz, posiadający stosowne kwalifikacje? Trudne pytania i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Należy się też zastanowić, czy można tak zaplanować program zabiegów, aby osiągnąć satysfakcjonujący rezultat, nie narażając się na nieuzasadnione koszty.

W naszym gabinecie dobieramy zabiegi, starając się zaspokoić potrzeby pacjenta i jednocześnie zmieścić się w założonym budżecie. Wydawałoby się, że usługą, w której nie ma możliwości manewru cenowego, jest poprawa wyglądu ust i ich okolicy z zastosowaniem usieciowanego kwasu hialuronowego. Nie musi to być regułą. W naszym gabinecie cena opracowania ust waha się od 550 zł przy zastosowaniu nisko usieciowanego preparatu do 1300 zł – jeżeli taką decyzję podejmie pacjent, konsultując się z lekarzem co do ilości i „gęstości” materiału. Oczywiście jeżeli dla osiągnięcia oczekiwanego rezultatu trzeba zastosować dużą ilość wypełniacza, cena wzrasta, gdyż jest zależna od ilości, jakości i rodzaju używanego kwasu hialuronowego. Ale nie zawsze jest taka potrzeba, ponieważ problem ust to nie tylko ich wielkość, czyli „pełność” czerwieni wargowej, ale także utrata świeżości i jędrności, opuszczanie kącików, zmarszczki palacza na górnej wardze, pojawianie się asymetrii i inne objawy spowodowane upływającym czasem. Warto się skonsultować z lekarzem, aby poznać dostępne możliwości, a następnie wspólnie wybrać najwłaściwszy sposób postępowania. Kompetentny lekarz zaproponuje różne metody zdolne przywrócić i odświeżyć urodę, a nie szokować piorunującym, nie zawsze pożądanym rezultatem.

Unikam wyręczania natury poprzez wstrzykiwanie dużej ilości produktu. Właściwy efekt można osiągnąć, stosując nawet niewielkie ilości kwasu hialuronowego, który umiejętnie podany spowoduje napięcie skóry, uniesienie kącików ust, odświeżenie skóry poprzez jej podparcie i nawodnienie. Zadowalający efekt jest możliwy do uzyskania przy wydatku ok. 600 zł, czyli tyle, ile kosztuje przeciętna wizyta u stomatologa. Jeżeli nie jesteśmy przekonani, czy zabieg spełni nasze oczekiwania, czyli czy „nowe” usta naprawdę pasują do naszej twarzy, można zastosować metodę krótkotrwałą (rezultat utrzymuje się dwa, trzy miesiące) – na próbę. Po dowolnym czasie zabieg można powtórzyć z wykorzystaniem dłużej działających (6-10 miesięcy) preparatów kwasu hialuronowego. Inne efekty, jak odświeżenie i napięcie skóry, wolumetria (odbudowa traconej z wiekiem objętości twarzy) możemy także osiągnąć różnymi sposobami, uwzględniając potrzeby pacjenta i jego możliwości finansowe. Aby jednak inwestycja była w pełni zadowalająca, wskazane jest systematyczne, małymi krokami, pielęgnowanie urody – regularne wykonywanie tych zabiegów medycyny estetycznej, które poprawiają stan skóry i utrzymują ją w dobrej kondycji. Takie podejście daje znacznie więcej korzyści i zadowolenia niż „generalny remont” wykonywany raz w roku lub rzadziej. Wbrew pozorom, koszt systematycznych drobnych korekt jest także dużo niższy. Bieżące likwidowanie łagodniejszych oznak upływającego czasu utrzymuje naszą skórę w lepszej kondycji i nie wymaga jednorazowych, kosztownych inwestycji, które mają zadanie zrekompensować wieloletnie zaniedbania.

Kamax Estetyka, Al. Jerozolimskie 123a/lok. 411 (Millenium Plaza), Warszawa, tel. 608 666 040, 795 364 133; www.kamaxestetyka.pl  

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ