Wednesday, April 17, 2024
Home / Moda  / Design  / Kwadratowa czy okrągła? Wybieramy kabinę prysznicową

Kwadratowa czy okrągła? Wybieramy kabinę prysznicową

Dowiedz się na co należy zwrócić uwagę przy kupnie kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa Massi Demi / fot. materiały prasowe

Kabiny prysznicowe nieustannie cieszą się ogromną popularnością, bo też trudno odmówić im wszechstronnej funkcjonalności. Nie dość, że mieszczą się w każdej łazience i umożliwiają szybką oraz komfortową kąpiel, to na dodatek estetycznie wyglądają. Dla osób, które dopiero przymierzają się do montażu kabiny prysznicowej w swojej łazience, przedstawiamy krótki przewodnik po tych praktycznych urządzeniach sanitarnych

Kabina prysznicowa Massi Demi / fot. materiały prasowe

Kabina prysznicowa Massi Demi / fot. materiały prasowe

Czym się różnią kabiny prysznicowe?

Wybór kabin prysznicowych jest obecnie tak duży, że podjęcie decyzji o konkretnym modelu może być nie lada wyzwaniem. Oto najważniejsze kryteria wyboru, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu kabiny do swojej łazienki:

Kształt

W przypadku kabin z brodzikiem można wyróżnić kabiny okrągłe, prostokątne, kwadratowe i półokrągłe. Posiadacze niewielkich łazienek wybierają najczęściej te ostatnie, ponieważ zajmują najmniej miejsca, z kolei kabiny okrągłe nadają się najlepiej do dużych pomieszczeń.

Wymiary

Wielkość kabiny zależy często od jej kształtu. Najmniejsze kabiny mogą mieć wymiary 80×80 cm i są one najczęściej półokrągłe lub kwadratowe. Stosunkowo niewiele miejsca zajmują również ścianki prysznicowe. Chcąc mieć dużo miejsca pod prysznicem najlepiej jest zrobić sobie kabinę ze ścianek obłożonych płytkami i dokupić do nich drzwi wnękowe.

Rodzaj brodzika

Brodziki mogą być niskie lub głębokie. Te drugie można napełnić wodą i wykonać nieco więcej zabiegów higienicznych. Jednak niskie brodziki są wygodniejsze i bezpieczniejsze dla osób starszych oraz dzieci. W przypadku prysznica zbudowanego z płytek, nie stosuje się w ogóle brodzika, tylko specjalny odpływ liniowy lub punktowy do odprowadzania wody z podłogi prysznica.

Poszczególne modele kabin prysznicowych różnią się także rodzajem obudowy, która może być wykonana z tworzywa sztucznego lub szkła hartowanego, a także rodzajem drzwi (np. przesuwne lub skrzydłowe). Zakres wyboru różnych modeli można poznać np. tutaj:https://tanialazienka.com/kabiny.html.

Cechy dobrej kabiny prysznicowej

Ponieważ kabina prysznicowa powinna służyć przez wiele lat, warto kupić taki model, który będzie solidny i jak najdłużej zachowa swoje walory użytkowe oraz estetyczne. Dlatego wybierając kabinę warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów jest zrobiona oraz czy wykorzystano w niej nowoczesne technologie. Przykładem dość dobrej i przy tym niedrogiej kabiny jest model DEMI firmy Massi. Przede wszystkim jej obudowa zrobiona jest z wytrzymałego i bezpiecznego szkła hartowanego, które pod wpływem uderzenia rozpada się na drobniutkie kawałki, co eliminuje ryzyko skaleczenia się. Szkło takie odporne jest na wysokie temperatury i wygląda dużo ładniej od tworzywa sztucznego. Ładny wygląd pomaga zachować specjalna powłoka Easy Clean, dzięki której czyszczenie kabiny z osadów z mydła i kamienia jest dziecinnie proste i nie wymaga użycia środków chemicznych. Kabina ta ma wygodne drzwi przesuwne, dlatego zmieści się w małej łazience. Warto dodać, że stelaż tej kabiny został wykonany z aluminium pokrytego kilkoma warstwami chromu, co w połączeniu ze szkłem hartowanym daje niezwykle solidny i elegancki efekt.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Riho 4 grudnia, 2018

    Lubie kwadratowe kabiny i brodziki, niestety sama będę zmuszona zamontować półokrągłą z racji deficytu miejsca w łazience 🙁

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ