Tuesday, March 5, 2024
Home / Kultura  / Recenzje  / Od Krasnoludków przez Kopiec do musicalu

Od Krasnoludków przez Kopiec do musicalu

Komedia o miłości, ale nie obawiajcie się, nie taka jak wszystkie.

"Jutro też jest dzień pełen miłości" reż. Kamila Pieńkos i Maciej Sajur / fot. materiały prasowe teatru Bagatela

Oliwia i Franek spotykają się przypadkiem. Ona chce być superbohaterką, on politykiem. Na razie są na etapie waty cukrowej, ale są spokojni. Teraz, uda im się zmienić cały świat. Dlaczego? Choć przed nimi jeszcze całe życie, wiedzą, że tę podróż odbędą razem. Kiedy usłyszałam te słowa po raz pierwszy, pomyślałam – przecież to moja historia. Teraz wiem, że od tego zaczyna się każda historia miłości. Czy ich uczucie przetrwa próbę czasu? Jeśli przeminie to pamiętajcie: Jutro też jest dzień pełen miłości

"Jutro też jest dzień pełen miłości" reż. Kamila Pieńkos i Maciej Sajur / fot. materiały prasowe teatru Bagatela

„Jutro też jest dzień pełen miłości” reż. Kamila Pieńkos i Maciej Sajur / fot. materiały prasowe teatru Bagatela

We wtorek zajrzeliśmy za kulisy jednego z najbardziej interesujących wydarzeń muzycznych w Krakowie: Jutro też jest dzień pełen miłości – debiutu reżyserskiego Kamili Pieńkos i Macieja Sajura, czyli najmłodszego pokolenia Teatru Bagatela.

Wszystko zaczęło się od Krasnoludków i sierotki Marysi, a potem wspólnego muzykowania – śmiali się Kamila Pieńkos i Maciej Sajura, pomysłodawcy spektaklu. Coś tam sobie podśpiewywaliśmy, myśleliśmy nawet o tym, żeby to gdzieś wykorzystać. Potem pan dyrektor stwierdził, że chce mieć wydarzenie muzyczne na kopcu Kościuszki i to o miłości. Nasze pomysły mu się spodobały i tak powstała prapremiera, którą można było zobaczyć na ubiegłorocznej nocy teatrów. To miał być raczej jednorazowy projekt. Okazało się, że powstał z tego spektakl i widzowie mogą go zobaczyć już w najbliższy weekend.

To komedia muzyczna o poszukiwaniu miłości. O tym czy to pierwsze nieskażone jeszcze niczym uczucie, przetrwa próbę codzienności. Tę wątpliwość będzie można rozwiać przy fantastycznych występach muzycznych artystów, którym będzie towarzyszył zespół na żywo. Usłyszymy między innymi utwory z repertuaru Grzegorza Turnaua, Limboskiego, Agnieszki Osieckiej – wszystkie w nowych aranżacjach. Wykorzystano również piosenki, od początku do końca skomponowane przez młodych reżyserów spektaklu.

„Jutro też dzień pełen miłości” – Kamila Klimczak #théâtre #sarego7 #bagatela #teatr #krakow #kamilaklimczak #muzyka #polskakobieta #polskadziewczyna #girl #singer #polishgirl foto @piotr.kubic

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Teatr Bagatela (@teatrbagatela)

Nie będzie to jak widać banalna komedia romantyczna. To historia, która niesie uniwersalne prawdy. Dzieciom przyniesie szczęśliwe zakończenie, a dorosłym chęć zrealizowania cudownej bajki w swoim życiu. Widzowie, którzy zwykle wychodzą z Bagateli roześmiani, niech tym razem zaopatrzą się w chusteczki. Mogą uronić niejedną łzę.

________________________

„Jutro też jest dzień pełen miłości”

Premiera: 20 stycznia 2017, Scena na Sarego 7

Po więcej sięgnijcie klikając tutaj. 

Klaudia Oleksińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ