Wednesday, May 12, 2021
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Justyna Święty-Ersetic – kim jest bohaterka mistrzostw Europy w Berlinie?

Justyna Święty-Ersetic – kim jest bohaterka mistrzostw Europy w Berlinie?

Kim prywatnie jest podwójna medalistka z Berlina

Justyna Święty-Erestić i Małgorzata Hołub-Kowalik

Justyna Święty-Erestić i Małgorzata Hołub-Kowalik / fot. Wikipedia

Justyna Święty-Ersetic w wielkim stylu zdobyła złoto na Mistrzostwach Europy w biegu na 400 metrów. Po półtorej godziny po ustanowieniu swojego życiowego rekordu, lekkoatletka wraz z koleżankami z drużyny, wygrała sztafetę 4×400 metrów. Kim prywatnie jest podwójna medalistka z Berlina?

 

Podwójny bieg

11 sierpnia 2018 biegaczki, startujące w wyścigu na podium, nie miały łatwego zadania. Jeśli brały udział w sztafecie, to miały jedynie 90 minut na regenerację po zakończonym biegu indywidualnym. Wśród nich były Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan. Pomimo krótkiego odpoczynku po wycieńczającej „rozgrzewce”, Polki wybiegały nam złoto, pokonując reprezentację Francji.

Zobaczyłam, że rodzina ma flagę z moim zdjęciem i napisem << Nieważne co się stanie, dla nas i tak jesteś najlepsza >>. To dało mi ogromnego kopa… Zaraz się popłaczę

– relacjonowała zaraz po wygraniu biegu indywidualnego Święty-Ersetic w rozmowie z portalem Sport.pl.

Szybko zawieziono mnie meleksem na stadion rozgrzewkowy. Tam leżałam. Bałam się, że nie dam rady, a trener i profesor Jan Blecharz wmawiali mi, że dam, że euforia mnie poniesie. Mieli rację.

Justyna Święty-Ersetic wraz z przyjaciółkami z drużyny: Małgorzatą Hołub-Kowalik, Igą Baumgart-Witan i Patrycją Wyciszkiewicz wygrały bieg sztafetowy, co oznacza, że Święty-Ersetic jednego dnia zdobyła dwa złote medale. W biegu indywidualnym Polka pobiła swój życiowy rekord i pokonała Greczynkę Marię Belibasaki. Osiągnięty czas 51,41 sekund dał jej drugie miejsce w historycznych tabelach. Szybsza od Święty-Erestic była tylko Irena Szewińska (49,28 sekund).

 

I don’t believe!!! ? ? @fot.pawelskraba #europeanchampions

Post udostępniony przez Justyna Święty-Ersetic (@justyna.swiety.ersetic)

Mąż zapaśnik

Na telebimach Stadionu Olimpijskiego w momencie wygranej Justyny, pokazano jej wzruszonego męża – Dawida Erseticia. Biegaczka wyznała, że był to dla niej drugi  raz, kiedy widziała męża jak płacze. Dawid Erestic jest zapaśnikiem MKZ Unia Racibórz. Justyna i Dawid pobrali się we wrześniu 2017 roku. Fani lekkoatletki mogą podziwiać wyjątkowo wspierające się małżeństwo sportowców na Instagramie biegaczki.

#JustynaSwietyErsetic

Złota medalistka z Berlina ma 26 lat, 165 centymetrów wzrostu i wraz z mężem mieszka w Raciborzu. Sportową karierę rozpoczęła od Mistrzostw Świata Juniorów w Szwecji w 2009 roku. Od tamtej pory regularnie reprezentuje Polskę w prestiżowych zawodach biegowych. Na podstawie konta na Instagramie, wnioskujemy, że prywatnie umięśniona blondynka w wolnym od treningów czasie wybiera się w egzotyczne podróże, ceni perfekcyjnie wykonany manicure patriotyczny i kocha zwierzęta.

Z Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, polska reprezentacja wraca z aż 12 medalami, w tym 7 złotymi. Największą triumfatorką zawodów pozostaje Justyna Święty-Ersetic, która wywalczyła dwa złote medale w niespełna dwie godziny. 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania oczywistych pytań, w nadziei na usłyszenie ciekawych odpowiedzi. Profesjonalna artystka życia. Multitaskerka. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów. Nie lubi zdrobnień i brzydkich zdjęć dołączanych do informacji prasowych.

Review overview
NO COMMENTS

POST A COMMENT

Chcę być informowany/a o odpowiedziach