Wednesday, May 22, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Juliette Binoche przyjedzie do Krakowa na Film Spring Open

Juliette Binoche przyjedzie do Krakowa na Film Spring Open

Sprawdź kiedy i gdzie możesz spotkać francuską aktorkę

Wybitna francuska aktorka filmowa, laureatka najbardziej prestiżowej nagrody w świecie filmu – Oscara – za pierwszoplanową rolę Hany w filmie „Angielski pacjent” – Juliette Binoche – przyjedzie do Krakowa na organizowane przez Sławomira Idziaka interdyscyplinarne warsztaty audiowizualne. Już 30 września w krakowskich Przegorzałach rozpocznie się 11. edycja Plenerów Film Spring Open, które od samego początku wspierają Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission

Źródło: Instagram/juliettebinonche

W krakowskich Przegorzałach praca dziesięciu grup twórczych zostanie skoordynowana przez najlepszych specjalistów w branży, a do ich dyspozycji będzie najnowocześniejszy sprzęt filmowy dostępny na rynku. Uczestnicy wykorzystają profesjonalną infrastrukturę techniczną, punkt doradztwa technicznego, pomoc w oświetleniu planów, montażownię na kilkanaście stacji roboczych z regularną opieką post-produkcyjną i programistyczną oraz dwie sale wykładowo-projekcyjne, także z możliwością projekcji 3D.
Po przełomowej roli w „Nieznośnej lekkości bytu” amerykańskiej adaptacji powieści Milana Kundery, talent aktorki Juliette Binoche potwierdziła rola w „Trzy kolory. Niebieski” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego, za którego otrzymała nagrodę „Cezara” dla najlepszej aktorki francuskiej.
Pokaz specjalny tego tytułu, połączony ze spotkaniem z aktorką, odbędzie się pierwszego dnia Film Spring Open w Krakowie. Gwiazda spotka się z uczestnikami Plenerów i opowie o swojej drodze twórczej. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Szumowska – znakomita polska reżyserka. W jej filmie „Sponsoring” Binoche zagrała pierwszoplanową rolę. Francuska aktorka spotka się także z uczestnikami Plenerów.

Dwa lata temu, cyklem dyskusji i wykładów podczas Plenerów, zapowiedziano nowy model produkcji filmowej. Według modelu produkcji zaproponowanego przez Sławomira Idziaka pracowała już Natalie Portman. Wykładowcami i opiekunami grup twórczych Plenerów są najwybitniejsi specjaliści w swoich dziedzinach. Uczestnicy tegorocznych warsztatów spotkają się z twórcami filmów, a swój udział w tegorocznym Film Spring Open potwierdzili m.in.: reż. Agnieszka Smoczyńska („Córki Dancingu”), producent filmowy Ewa Puszczyńska („Ida”), reż. Hanna Polak („Nadejdą lepsze czasy”), reż. Tomasz Wasilewski („Zjednoczone stany miłości”), reż. Bogdan Dziworski („Kilka opowieści o człowieku”), scenarzysta Krzysztof Rak („Bogowie”), realizatorka teledysków Anna Maliszewska („Sutra” dla zespołu Sistars), aktor i twórca filmowy Bodo Kox („Dziewczyna z szafy”).

11. Plenery Film Spring Open odbędą się w dniach 30 września – 9 października 2016. Warsztaty dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego. Współorganizatorem jest Creative Europe Desk Polska. Plenery Film Spring Open zostały docenione i uhonorowane Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za rok 2014 w kategorii Program kształcenia profesjonalnego podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Szczegółowe informacje o programie warsztatów dostępne są na tutaj.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ