Monday, July 22, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / 7 milionów odsłuchań debiutanckiego singla, 7 milionów polubień na TikToku! Kim jest Julia Rocka?

7 milionów odsłuchań debiutanckiego singla, 7 milionów polubień na TikToku! Kim jest Julia Rocka?

Kim jest Julia Rocka?

Julia Rocka

Julia Rocka, fot. Estella Dandyk

TikTok kojarzony przez większość z mało ambitnymi filmikami ma też zupełnie inne oblicze. Aplikacja stała się znakomitą platformą do promocji muzyki. Dzięki niej Doja Cat, Lil Nas X czy Olivia Rodrigo dziś generują miliardy streamów. Również na polskim podwórku artyści coraz częściej wykorzystują to narzędzie – Julia Rocka była jedną z pierwszych. Artystka dołączyła do grona artystów Sony Music Entertainment Poland i zapowiada nowy viralowy singiel!

Julia Rocka i „Jeep”: od nieśmiałej prośby do 7 milionów odsłuchań

W lipcu 2020 roku Julia Rocka wraz ze swoim kolegą z liceum spontanicznie nagrała i opublikowała utwór „Jeep”. Chwilę przed świętami Bożego Narodzenia nieśmiało poprosiła użytkowników TikToka o świąteczny prezent – posłuchanie jej piosenki oraz udostępnienie. Kilka dni później utwór znalazł się na 1. miejscu Spotify Viral w Polsce, a dziś „Jeep” ma już ponad 7 milionów odsłuchań!

 

 

„Oficjalna wersja zdarzeń”, nowy singiel

Współpracę Julii z Sony Music Poland zapowiada singiel „Oficjalna wersja zdarzeń”. Premiera utworu i teledysku odbędzie się 5 listopada. TikToki Julii z wykorzystanym fragmentem utworu zdążyły wygenerować prawie 1,5 miliona wyświetleń! Muzykę Julki wyróżniają świadomie prowokujące teksty z elementami storytellingu. Wraz z Michałem Głomskim tworzą nieszablonowe utwory z pogranicza pop, urban i alternatywy. „Oficjalna wersja zdarzeń”, podobnie jak „Jeep”, z charakterystycznym przymrużeniem oka traktuje o relacji damsko-męskiej.

Zobacz też jak wyglądało dzieciństwo Billie Eilish: Skąd się biorą gwiazdy

Kim jest Julia Rocka

Aktualnie Julia studiuje aktorstwo na łódzkiej filmówce. Jej dyplomowy spektakl „Mary Page Marlowe” w reżyserii Adama Orzechowskiego jest wystawiany w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Obserwacjami i przeżyciami ze szkoły dzieli się także na swoim profilu, opakowując to nierzadko w humorystyczną i ironiczną formę.

Zobacz też: carolesdoughter – nowy talent, do TokToka do kontraktu płytowego

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ