Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / John Carter – w krainie wyobraźni

John Carter – w krainie wyobraźni

Czytając książki w dzieciństwie byłaś na innej planecie i poznałaś waleczną księżniczkę? Jeżeli tak, to masz prawo obejrzeć ten film, bo jest on dla ludzi z wyobraźnią

John Carter zabierze nas do krainy wiecznego dzieciństwa

John Carter zabierze nas do krainy wiecznego dzieciństwa

Czytając książki w dzieciństwie byłaś na innej planecie i poznałaś waleczną księżniczkę? Jeżeli tak, to masz prawo obejrzeć ten film, bo jest on dla ludzi z wyobraźnią.

John Carter zabierze nas do krainy wiecznego dzieciństwa

John Carter zabierze nas do krainy wiecznego dzieciństwa.

Tytułowy John Carter pokazując nam inny świat, staje się jego przedstawicielem. Stawia sobie istotne pytania: czy walczyć… zabijać… w imię wspólnoty, czy może warto zginąć za miłość?

Banał…?  Banał ktoś powie, ale film przenosi odbiorcę do krainy wiecznego dzieciństwa, a nieograniczona fantazja pozwala nam zaakceptować niewiarygodne wyczyny głównego bohatera. Prosty lecz ciekawie prowadzony scenariusz trzyma w napięciu do samego końca! Wychodząc z kina nadal jesteśmy trochę na planecie Barsoom. Jedynie zniesmaczeni i kręcący nosem realiści, szybko zasiądą przed TV, patrząc na mrożące krew w żyłach przygody serialowych herosów… i niech Rysiek z Klanu będzie z nimi, ja wolę BARSOOM!

Tadeusz Fijał

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ