Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Festiwal Joga Party: znamy harmonogram imprezy!

Festiwal Joga Party: znamy harmonogram imprezy!

Nawet jeśli nie ćwiczyliśmy jog, naszą ulubioną pozycją jest siedzenie w fotelu, a jedynym co kojarzy się nam ze słowem „joga” to Miś Jogi

Festiwal Joga Party w krakowskich Fortach Kleparz już 2 i 3 czerwca / fot. materiały prasowe

Joga – starożytny system, przez wielu postrzegany tylko jako proces ćwiczeń fizycznych, lecz przez znawców tematu określany jako uniwersalny styl życia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce, Stowarzyszenie MAYE 2 i 3 czerwca już po raz drugi organizuje Festiwal Joga Party w krakowskich Fortach Kleparz 

joga kraków

Festiwal Joga Party w krakowskich Fortach Kleparz już 2 i 3 czerwca / fot. materiały prasowe

Na przestrzeni kilku ostatnich lat joga stała się coraz bardziej popularna w krajach Zachodu. Starożytna wiedza Wschodu jest coraz bardziej doceniana, jako holistyczny proces, który nie tylko wspomaga nasze ciało, rozciąga mięśnie, stymuluje przepływ energii Chi w ciele, ale również wpływa w zbawienny sposób na nasz umysł i ducha, dając nam relaks, ukojenie, odpoczynek od stresów i codziennych obowiązków.

Ostatnimi laty joga jest coraz bardziej wszechobecna w naszym społeczeństwie. Na stałe zagościła już na siłowniach i w klubach fitnessu. W polskich miastach rokrocznie otwieranych jest coraz więcej nowych szkół i klubów jogi. Jest również coraz częściej obiektem badań i prac naukowych, które dowodzą jej wyjątkowego wpływu na nasze zdrowie.

W związku z rosnącym zainteresowaniem jogą na świecie, Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2014 roku ustanowiło dzień 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi, uznając że praktykowanie jogi korzystnie wpływa na zdrowie ludzi na całym świecie. Inicjatywę tę zgłosił premier Indii Narendra Modi, który uzyskał poparcie 175 państw świata.

W powiązaniu z obchodami Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce, Stowarzyszenie MAYE już po raz drugi organizuje Festiwal Joga Party w krakowskich Fortach Kleparz.
Ubiegłoroczna, pionierska impreza w Krakowie przyciągnęła ku radości organizatorów ponad 3000 osób. W fantastycznej atmosferze, wzbogaconej w wiele atrakcji można było nie tylko poćwiczyć jogę, ale również zgłębić rozmaite tajniki jogicznego stylu życia, jak zdrowa dieta, relaksacja, medytacja.

Nawet jeśli nie ćwiczyliśmy jogi nigdy w życiu, nawet jeśli naszą ulubioną pozycją jest siedzenie w fotelu, a jedynym co kojarzy się nam ze słowem „joga” to Miś Jogi, mimo wszystko warto przyjść i sprawdzić, co niesie ze sobą kolejny Festiwal Joga Party.

Jest on adresowany do wszystkich grup wiekowych, zarówno do osób, które nigdy nie miały z jogą nic wspólnego, jak i do tych, którzy regularnie ćwiczą Hatha Jogę. Bogactwo i różnorodność oferowanych warsztatów, obejmujących nie tylko ćwiczenia jogi, jest naprawdę imponujące.

Na festiwalu będzie można spróbować Hatha Jogi w różnych odmianach, a także ćwiczeń Chi Kung i Tai chi. Zajęcia będą zróżnicowane pod względem poziomów trudności. Po zajęciach w Strefie Jogi i Harmonii Ruchu będzie można odprężyć się w Komnacie Medytacyjnej oraz nauczyć się, jak praktycznie radzić sobie ze stresem i codziennymi napięciami. Sesje medytacji z dźwiękiem pozwolą zanurzyć się w kojących dźwiękach mantr oraz nauczyć się jak w prosty sposób dodać techniki medytacji do swojego życia.

Będą też smakowitości kuchni w wersji wegetariańskiej! Jeśli chcielibyście nauczyć się, jak przygotowywać wegetariańskie przysmaki i zaskoczyć Waszą rodzinę nowymi, zdrowymi daniami – na kursach Wege Gotowania można zobaczyć, jak to się robi oraz spróbować „z czym to się je”.

Warsztaty artystyczne oferują możliwość kreatywnego spędzenia czasu – można będzie stworzyć autorski projekt własnej eko-torby na zakupy, upleść kwiecisty wianek na głowę, czy udekorować swoje ciało ornamentami z henny Mehendi.

W Klubie Dyskusyjnym spotkają się ludzie, którzy są ciekawi wiedzy. Jest to miejsce, które zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających Festiwal Jogi. Ciekawi ludzie – pasjonujące tematy, różnorodność warsztatów i prelekcji. Począwszy od wykładów na temat Ayurvedy (starożytnej medycyny Indii), poprzez mindfulness, aromaterapię, warsztaty pracy z umysłem aż do zgłębiania „Siedmiu Chińskich Sposobów na Długowieczność”.

Na dziedzińcu Fortów, jak zwykle na Joga Party zaroi się od kolorowych stoisk targowych. Gdy dopadnie Was głód, będziecie mogli skorzystać ze smakowitej oferty Wege food trucków i kafejki Mr. Almond. Będą także konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci.

Całość imprezy uświetni program muzyczny na małej scenie koncertowej, przy której będzie można odpocząć przy relaksujących dźwiękach „Sound SPA”, a w sobotni wieczór na dużej scenie Fortów Kleparz odbędą się koncerty zaprzyjaźnionych zespołów muzycznych .

Celem festiwalu jest przybliżenie systemu jogi, jako pozytywnego stylu życia, który nie tylko zaowocuje poprawą naszej kondycji fizycznej, ale również pomoże nam podnieść jakość i radość życia. Bo to właśnie radość życia wyróżnia nas z tłumu.

Magdalena Maria Kverneland

CO: Festiwal Joga Party
GDZIE: Kraków, Forty Kleparz, ul. Kamienna 2
KIEDY: 2-3 czerwca 2018 r
FB

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ