Thursday, June 20, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Festiwal Rok Kobiet  / Joanna Hussakowska: Ładna dupa w szóstym rzędzie zawsze mi się przyda

Joanna Hussakowska: Ładna dupa w szóstym rzędzie zawsze mi się przyda

Joanna Hussakowska wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet. Na końcu tekstu zapiszesz się na wydarzenie!

Uśmiechnięta Joanna Husskowska

Joanna Hussakowska / fot. Barbara Bogacka

Joanna Hussakowska – certyfikowana i akredytowana nauczycielka 5Rytmów®. Ukończyła trening w The Moving Center School w Kalifornii. Jest absolwentką „łódzkiej filmówki”. Była związana z teatrami: Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie. Jej życiorys to gotowy materiał na scenariusz filmowy

 

Skąd się wzięłaś?
Joanna Hussakowska: Z dawna dawien, coraz częściej to czuję. A fizycznie z mamy Ewy i taty Józefa.
Kim jesteś teraz?
Nikim, choć różne łatki mi przyklejają.
Czym się zajmujesz?
Jestem nauczycielką 5Rytmów® – dynamicznej medytacji w ruchu.
W czym jesteś ekspertką?
W organizowaniu przestrzeni.
Dzięki tobie?
Pojawili się na świecie Jaś, Zosia i Wiktor.
Najlepsza decyzja, jaką podjęłaś w życiu?
Wyszłam za mąż za Bogdana.
Jakie są twoje supermoce?

Joanna Hussakowska: Optymizm, podążanie za tym, co gada serce.

Najlepsza rada jaką w życiu dostałaś? Składaj papiery na trening 5Rytmów®.
Najgorsza rada jaką w życiu dostałaś?
Nie wychodź za maż za mężczyznę starszego od siebie o 22,5 roku.
Kiedy jesteś sobą?
Jestem w wodzie.
Gdy nikt cię nie widzi to..?
Ściągam ubranie i łażę goła.
Za co siebie lubisz?
Za to, że trudne dla innych sytuacje i zdarzenia, dla mnie zawsze są wzmacniającą, wzbogacającą lekcją.
Najcenniejsza rzecz jaką posiadasz?
Po Babci Józefie, zdolność szybkiej regeneracji.
Co ostatnio usłyszałaś na swój temat?
Że złagodniałam.
Czego chciałbyś się jeszcze nauczyć?
Grać na bębnach, prowadzić jacht, skakać ze spadochronem, obsługiwać świetnie komputer, dużo by wymieniać.
Gdybyś żyła w 1918 r. to…
Byłabym aktorką i pewnie, jakąś walczącą o wolność istotą – zresztą taką rolę miałam w serialu „Pogranicze w ogniu” – z zawodu jestem aktorką.
Gdybyś żyła w 2118 r. to…
Miałabym 154 lata.

Krótkie bio Joanny Hussakowskiej

 • Urodziłam się w Pile, jako pierwsze dziecko moich rodziców.
 • Jak miałam 2 lata, gdy mieszkaliśmy na Armii Czerwonej, bardzo silny wiatr uniósł mnie nad ziemią – pamiętam to.
 • W 1966 roku urodziła się moja siostra Kasia, zawsze miałam,mam młodszą siostrę.
 • Tata zabronił mi bawić w „Czterech pancernych i pies”, po tym, jak przyłapał mnie w koszu na śmieci, kiedy zamykałam jego klapę krzycząc do kolegi „Janek, zamknij właz”.
 • Jak mnie ktoś pytał dlaczego kłamię, odpowiadałam, że dlatego, że mam szczerbę między zębami.
 • Zawsze chciałam być aktorką i kolarką, bo tata był założycielem sekcji kolarskiej w Pile – wtedy kobiety nie uprawiały tego sportu.
 • Jak miałam 11 lat urodził się mój brat Arek i przy nim nauczyłam się opiekowania dziećmi, co mi się później bardzo przydało, jak jeździłam na studiach zarabiać do Niemiec.
 • W 1976 roku przeprowadziliśmy się do Kalisza, gdzie nie wychodziłam z Teatru, oglądałam wszystko, jak leci, a nawet więcej, bo odbywał się tam Festiwal, na który przyjeżdżały najlepsze teatry z Polski.
 • Nie dostałam w Liceum odznaki Złoty Kopernik, bo z dwiema koleżankami byłam przez trzy dni na wagarach, jeździłyśmy do Ostrowa Wielkopolskiego do kina oglądać Hair – wszystko się wydało.
 • Zaraz po maturze zdałam do Filmówki w Łodzi i od samego początku grałam i w teatrze i filmie.
 • Gdy byłam na I. roku oświadczył mi się Jasiek Kolski, został odrzucony, bo kochałam się w Krzyśku Milkowskim, który świetnie tańczył i z którym obejrzałam, w naszym szkolnym kinie, chyba z 50 razy musical West Side Story.
 • Jak byłam na trzecim roku Hussakowski, dyrektor Teatru Jaracza, wziął mnie do roli Młodziakówny w reżyserowanej przez siebie „Ferdydurke” – mój chłopak rzeźbiarz strasznie się na mnie obraził, bo tańczyłam tam nago.
 • W dyplomach grałam główne role: Pannę Młodą w „Weselu” reżyserowanym przez Hanuszkiewicza i Rozalindę w „Jak wam się podoba” u Piotra Cieślaka.
 • Hubner nie przyjął mnie do Teatu, więc zapytałam Hussakowskiego, czy zaangażuje mnie, powiedział: a co tam, ładna dupa w szóstym rzędzie zawsze mi się przyda – był zły, że nie przyszłam od razu do niego – przez parę lat grałam po trzy spektakle dziennie, grałam i grałam
 • Bycie asystentką Husia w „Niebezpiecznych związkach” zakończyło się małżeństwem i skandalem w środowisku – ja miałam 25 lat, on 47.
 • W 1991 roku urodził się Jasiek i rok później wylądowaliśmy w Paryżu, gdzie przez 2 miesiące grałam Iwonę w Gombrowiczu – stamtąd przyjechaliśmy do Krakowa, gdzie Bogdan objął Teatr Słowackiego.
 • Piękny i trudny czas, dużo oporu krakowskiego środowiska, dużo stresu i efektem udar mózgu, śmierć kliniczna Bogdana, gdy nasz córka skończyła pól roku.
 • Biorę na siebie część finansów, zakładam działalność gospodarczą i zaczynam współpracować z Vorwerk Polska Thermomix. Sprzedaję, staję się kierownikiem, jestem tam przez 13 lat.
 • W 2003 roku, w samochodzie, na przednim siedzeniu rodzi się Wiktor.
 • W 2007 zostaję wyrzucona z teatru, Bogdan reżyseruje i jest profesorem w PWST. Zaczynam interesować się warsztatami rozwojowymi i „wpadam” na 5Rytmów®.
 • Zarabiam w Vorwerk, jeżdżę po świecie w poszukiwaniu warsztatów, Jonathan Horan, syn Gabrielle Roth – twórczyni praktyki, zachęca mnie do aplikowania na trening 5Rytmów®.
 • W 2010 w kwietniu lecę do Stanów na pierwszy moduł szkolenia.
 • We wrześniu tego samego roku dowiadujemy się, że Bogdan ma szpiczaka mnogiego, umiera na moich rękach 5 listopada.
 • Do lata 2011 wożę część Jego prochów ze sobą i wysypuję w Bałtyku, w Rusinowie, tam gdzie przez ponad 20 lat spędzaliśmy najszęśliwiej, wakacje – zleciały się wszystkie kruki i mewy z okolicy. Od kwietnia 2011 krążę po Polsce i nie tylko z 5Rytmami®.
 • Jeszcze jest dużo różnych historii, choćby mojego budowania drewnianego domu w Kopytówce, z którego wykonawcami jestem drugi rok w sądzie.

Festiwal Rok Kobiet

Festiwal Rok Kobiet 2018

Festiwal Rok Kobiet 2018

Joanna Hussakowska wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet 20 października 2018 r. w Sheraton Grand Hotel. Dowiedz się więcej o Festiwalu Rok Kobiet.

Dowiedz się więcej o prelegentkach Festiwalu Rok Kobiet.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i otrzymuj aktualizowane informacje o Festiwalu Rok Kobiet.

Chcesz wziąć udział w największej w Krakowie imprezie mocy? Zapisz się już dzisiaj! Wstęp na Festiwal Rok Kobiet jest bezpłatny. AKTUALIZACJA: LISTA ZAMKNIĘTA.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ