Tuesday, March 5, 2024
Home / Festiwal Miasto Kobiet  / Joanna Chadaj: Ludzie, którymi się otaczam tworzą rzeczy wielkie. Zmieniają świat

Joanna Chadaj: Ludzie, którymi się otaczam tworzą rzeczy wielkie. Zmieniają świat

Joanna Chadaj weźmie udział w panelu dyskusyjnym podczas pasma „STEAMuluje My_Kobiety”

joanna chadaj

Joanna Chadaj w obiektywie Barbary Bogackiej

Joanna Chadaj to kobieta w IT, kieruje zespołem projektowym, jest liderką w firmie Ericsson, z wykształcenia elektroniczka, ekspertka ds. systemów telekomunikacyjnych. Aktywna działaczka na rzecz dywersyfikacji w świecie technologii, mentorka w programie IT for SHE organizowanym przez fundację Perspektywy. Żona, matka, przyjaciółka. Rowerzystka miejska i podmiejska. Chwyta nadarzające się okazje, lubi zmiany i nowe wyzwania, których nie brakuje w branży teleinformatycznej

 

Skąd się wzięłaś?

Studiowałam Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Łódzkiej. Specjalizowałam się w Systemach Telekomunikacyjnych. Do wyboru takiego kierunku zainspirował mnie mój tata, także programista oraz specjalista ds. systemów łączności. Pracę w zawodzie, dla firmy Ericsson rozpoczęłam w Łodzi, początkowo jako wsparcie techniczne dla klienta, następnie jako tester oprogramowania. Z czasem zmieniłam ścieżkę kariery na liderską i w niej rozwijam się do dziś. Do Krakowa przywiodły mnie plany życiowe.

Kim jesteś teraz?

Kierowniczką projektu, liderką w Ericssonie.

Czym się zajmujesz?

Wyznaczam cele, motywuję, koordynuję i facylituję. Jestem członkinią zespołu projektowego, dostarczającego oprogramowanie na urządzenia infrastruktury sieci komórkowych, dzięki któremu ludzie na całym świecie mogą rozmawiać przez telefony, przeglądać facebooka czy płacić kartą w sklepie.

W czym jesteś ekspertką?

W budowaniu przyjaznego środowiska pracy oraz zarządzaniu zmianą.

Dzięki tobie?

Eksperci oraz pasjonaci, którymi się otaczam tworzą rzeczy wielkie, które zmieniają świat mając przy tym dużo satysfakcji oraz trochę dobrej zabawy.

Co robiłabyś gdybyś nie robiła tego co robisz?

Byłabym pracownikiem naukowym. Studiowałabym matematykę lub fizykę i zostałabym członkiem jakiegoś zespołu badawczego.

Od czego zależy przyszłość?

Przyszłość zależy od nas samych i należy do tych, którzy działają w ramach własnej strefy wpływu, czują swoją moc sprawczą i zmieniają świat wokół siebie nie oglądając się na innych. W szczególności do odważnych, którzy nie boją się wyrażać własnego zdania nawet jeśli jest ono niepopularne.

Co jest twoją największą ekstrawagancją?

Jest parę rzeczy, które pani kierowniczce, matki trójki dzieci nie przystoi. Czy jest tym czymś bieganie po krzakach w czasie przerwy obiadowej albo wypady na rowerowe treningi szosowe o godzinie 5:30 rano? Kurs tańca na rurze?

Jakie są twoje supermoce?

Czerpanie inspiracji z wielu źródeł oraz łączenia ze sobą pozornie niepowiązanych ze sobą zjawisk lub potrzeb. Umiejętność słuchania, otwartość na różne potrzeby i perspektywy, wypracowywanie rozwiązań typu win-win. Konstruktywne nastawienie do zmian i wyzwań.

Czego chciałbyś się jeszcze nauczyć?

Moje krótkoterminowe cele rozwojowe to kompetencje z dziedziny zarządzania projektami, a także tzw. miękkie kompetencje liderskie w szczególności te związane z mentorowaniem i coachingiem. A poza tym to chętnie postudiowałabym sobie coś ścisłego, nie wiem co dokładnie, ale pociąga mnie taka naukowa, uczelniana atmosfera.

Najcenniejsza rzecz jaką posiadasz?

Joanna Chadaj: Mój najcenniejszy zasób to czas. Codziennie podejmując świadome decyzje przekształcam go na doświadczenia oraz wspomnienia, których nie zastąpi żadna materialna rzecz.

Kiedy twój zawód zmienił twoje życie?

Doświadczenie zawodowe, które odcisnęło piętno na moim życiu to kilkuletni pobyt w Szwecji na początku mojej kariery. To obcowanie z kulturą skandynawską ukształtowało wartości, które pielęgnuję do dziś i zgodnie z którymi wychowuję dzieci. Mam tu na myśli poszanowanie wspólnej własności w tym środowiska naturalnego, wysoką świadomość społeczną, szacunek do prawa i obowiązujących zasad.

Co ostatnio usłyszałaś na swój temat?

„Jesteś najlepszą mamą na świecie”. Jak słyszę coś takiego to już żadne inne opinie mnie nie interesują.

 

 

 

Festiwal Miasto Kobiet 2019

Joanna Chadaj weźmie udział w panelu dyskusyjnym podczas pasma „STEAMuluje My_Kobiety” 7 grudnia 2019 w Hevre.

Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco!
CO: Festiwal Miasto Kobiet cz. I: STEAM_ulujemy Kobiety
GDZIE: Hevre, ul. Meiselsa 18, Kraków
KIEDY: 7 grudnia 2019 r., godz.: 12.00-15.00
ZAPISY ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ