Monday, July 15, 2024
Home / Kultura  / Joan K. Rowling, Trafny wybór

Joan K. Rowling, Trafny wybór

„J.K. Rowling mogłaby napisać instrukcję obsługi kosiarki, a i tak sprzedałaby się w 2 milionach egzemplarzy. Ona nigdy nie napisze niczego, czego bym nie chciał przeczytał”. Charles Finch, pisarz

Joan K. Rowling

Joan K. Rowling, fot. materiały prasowe

PIERWSZA POWIEŚĆ J.K. ROWLING DLA DOROSŁYCH

Joan K. Rowling

Joan K. Rowling, fot. materiały prasowe

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd. Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie? Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Tak zapowiada się najnowsza książka pani Rowling, która skończywszy serie przygód małego czarodzieja Harry’ego Potter’a postanowiła się zmierzyć z literaturą nieco doroślejszą. Za granicą zbiera pochlebne opinie zarówno wśród krytyków jak i czytelników. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać z niecierpliwością na wydanie polskie. Podczas krakowskich Targów Książki 25 października o godzinie 10.15 zostanie zwołana specjalna konferencja dotycząca  tej pozycji. Wtedy również zostanie ogłoszony tłumacz książki. Znamy również termin oficjalnej premiery – 15 listopada. Tego nie można przegapić.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Hermiona 25 października, 2012

    Z miłą chęcią i uznaniem wpisuję ten komentarz, by zachęcić wszystkich do przeczytania tej pokręconej acz ogromnie przyjemnej lektury. Mamy tu do czynienia z wieloma postaciami, każda pozostawia swój ślad w naszej pamięci. Dorośli z nastolatkami walczą o władzę w małym miasteczku Pagford. Dorośli z dorosłymi toczą walkę o bezpieczeństwo nastolatków i ich samych. Są różne interesy, różne metody do osiągnięcia celu. Intryga wciąga i ciekawi. Świetna pozycja. Polecam !

  • korektorka 3 grudnia, 2012

    Joanne nie Joan!!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ