Thursday, July 18, 2024
Home / Rozwój  / Edukacja  / Język angielski dla dzieci – kiedy może się przydać?

Język angielski dla dzieci – kiedy może się przydać?

Znajomość angielskiego jest jak wyprawka na dorosłe życie

Angielski dla dzieci

fot. Pixel-Shot, Shutterstock

Znajomość języka angielskiego to absolutna podstawa, jeśli chcemy zapewnić naszym pociechom dobrą, stabilną przyszłość. W jakich sytuacjach język angielski dla dzieci może się faktycznie przydać? Kiedy na nim zyskamy? Takich sytuacji jest naprawdę wiele – przyjrzyjmy się im w tym artykule!

 

Język angielski dla dzieci a studia

Studia to okres, który większość wspomina z rozrzewnieniem. Jest to czas poznawania siebie, swoich prawdziwych możliwości, pasji. To wtedy młody człowiek kształtuje się, aby wkrótce stać się najlepszą wersją siebie. Studiowanie to  przede wszystkim okazja do uczenia się, nabywania doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Poza tym to również okres nawiązywania przyjaźni, zwiedzania świata, przełamywania barier. Język angielski dla dzieci da efekty już w czasie studiowania.

 

Język angielski dla dzieci to podstawa ku temu, aby w przyszłości młody człowiek posługiwał się językiem sprawnie i bez strachu. A co dzięki temu zyska? Przede wszystkim możliwość międzynarodowych staży, wyjazdów, wymian czy stypendiów. Programy takie jak chociażby ERASMUS pozwalają na poznanie innego kraju, jego mieszkańców, kultury. Wielu młodych ludzi bardzo ceni sobie tego typu wyjazdy.

 

Poza takimi okazjami język angielski dla dzieci zapewni studentom także wygodę na co dzień. Większość materiałów naukowych powstaje właśnie w języku Szekspira. Oznacza to, że osoba, która nie zna angielskiego, będzie miała spory problem z dostępem do treści naukowych spoza naszego polskiego środowiska naukowego. To duża strata – także w perspektywie pisania pracy licencjackiej czy magisterskiej. Nie wspominając już o doktoracie! Jeśli nasze dziecko zechce piąć się po szczeblach kariery akademickiej, znajomość angielskiego będzie dla niego kluczowa. Język angielski dla dzieci umożliwi także wyjazd na studia na zagraniczną uczelnię.

angielski dla dzieci

fot. Shutterstock

Język angielski dla dzieci, a dorosłe życie i praca

Język angielski dla dzieci, o ile zadbamy o niego odpowiednio wcześnie, to także pewność tego, że w przyszłości nasza pociecha znajdzie dobrze płatną pracę. Obecnie branżą, która rozwija się bardzo prężnie i która przyciąga swoimi możliwościami, jest szeroko pojęte IT. Praca jako programista to marzenie wielu młodych ludzi – szczególnie ze względu na możliwości zarobkowania. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie języki programowania korzystają z języka angielskiego. Wszelkiego rodzaju poradniki, repozytoria – to wszystko napisane jest właśnie po angielsku. Bez znajomości tego języka zaistnienie w tej branży jest praktycznie niemożliwe.

To samo tyczy się także innych prominentnych zawodów, takich jak lekarz, dziennikarz, naukowiec czy prawnik. Język angielski dla dzieci to pierwszy krok ku realizacji marzeń i wszelkich celów.

Angielski, a codzienne życie

Nie zapominajmy, że angielski jest obecny w życiu każdego z nas. Zagraniczne podróże będę o wiele przyjemniejsze, jeśli nie będziemy stresować się tym, że być może nie uda się nam dogadać na miejscu. Do tego o wiele łatwiej będzie nam korzystać z Internetu, oglądać zagraniczne filmy i seriale oraz słuchać muzyki. Nie ma co ukrywać, język angielski dla dzieci to podstawa, jeśli chcemy, by nasza pociecha w przyszłości mogła korzystać ze wszystkich możliwości, jakie postawi przed nią współczesny świat. Zapisz swoje dziecko do dobrej szkoły już dziś i zadbaj o jego przyszłość. Novakid to placówka, w której uczą native speakerzy, profesjonaliści, którzy posiadają międzynarodowe certyfikaty. Wypróbuj ich na darmowej lekcji próbnej.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ