Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / „Jezioro łabędzie”

„Jezioro łabędzie”

"Jezioro łabędzie" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata.

"Jezioro łabędzie"

"Jezioro łabędzie"/fot. materiał prasowy

„Jezioro łabędzie” to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości.

"Jezioro łabędzie"

„Jezioro łabędzie”/fot. materiał prasowy

Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Podczas polskiego tournèe w październiku 2013 r. – arcydzieło sztuki baletowej – „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Russian Ballet.

Royal Russian Ballet – zespół powstały w Charkowie w 2007 roku, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov – solista Bolshoi Ballet, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji; Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m. in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „ Serge Lifar 2002”.

Zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu sprawiają, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Co: Jezioro łabędzie – Royal Russian Ballet

Gdzie: Opera Krakowska

Kiedy: 6.10.2013r., godz. 16:00 i 19:00

Bilety: kasa Opery, Filmotechnika, salony EMPiKoraz na www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.kupbilecik.pl

Więcej informacji na stronie www.promusica.pl

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ