Friday, July 12, 2024
Home / Inne  / Jesienna alergia na roztocza – jak jej zaradzić?

Jesienna alergia na roztocza – jak jej zaradzić?

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz!

Zadbaj o zdrowy sen! / fot. Dakota Corbin / Unsplash

Jesień to trudny okres dla alergików. Ogrzewane, rzadko wietrzone pomieszczenia to idealne środowisko do rozwoju roztoczy, które u wielu osób są odpowiedzialne za wywoływanie reakcji uczuleniowych. Beata Przybylak, ekspert marki Wendre, podpowiada, jak radzić sobie z jesienną alergią

Zadbaj o zdrowy sen! / fot. Dakota Corbin / Unsplash

Zadbaj o zdrowy sen! / fot. Dakota Corbin / Unsplash

Katar, kichanie czy drapanie w gardle to tylko niektóre efekty kontaktu z alergenami wziewnymi, czyli antygenami zdolnymi do wytwarzania reakcji alergicznych. Roztocza kurzu domowego to główne źródło alergenów w pomieszczeniach zamkniętych. Lubią ciepło, dlatego ogrzewane mieszkanie to dla nich odpowiednie środowisko do rozwoju i namnażania.

– Roztocza często osiadają na łóżku. Kołdra i poduszki to dla nich idealne miejsce. Alergicy powinni wybierać modele pościeli wykonane ze specjalnych materiałów, które są odporne na przenikanie roztoczy. Firma Wendre jako ekspert w dziedzinie zdrowego snu wytwarza kołdry i poduszki, które są przyjazne dla alergików. Przykładem mogą być modele, których poszycie z mikrofibry doskonale przepuszcza powietrze, ale nie przenikają przez nie roztocza, a dzięki specjalnej strukturze nie osiada kurz – wyjaśnia Beata Przybylak, ekspert Wendre. Takie kołdry pozwalają utrzymać optymalne parametry izolacyjne.
Alergicy muszą pamiętać też o regularnym praniu kołdry i poduszek, przynajmniej raz na cztery tygodnie. Temperatura prania powinna wynosić minimum 55oCelsjusza, ponieważ w takiej temperaturze giną roztocza. Przymierzając się do wyboru nowej pościeli sprawdźmy, czy produkt wyróżniają jakieś certyfikaty takie jak Tekstylia Godne Zaufania oraz OEKO-TEX Standard 100 – dodaje Beata Przybylak.

Korzystanie z przyjaznych dla alergików przedmiotów codziennego użytku to podstawa. Oprócz tego jesienią warto pamiętać o regularnym wietrzeniu mieszkania – przynajmniej po przebudzeniu oraz przed snem. W domu powinno być chłodno i sucho, ponieważ w takich warunkach roztocza nie mają odpowiednich warunków do rozwoju.

Idealna dla alergików:

Antybakteryjna kołdra od Wendre / fot. materiały prasowe

Antybakteryjna kołdra od Wendre / fot. materiały prasowe

Kołdra Antibacterial dostępna w rozmiarze:
155×200 sugerowana cena detaliczna: 59,90 zł
220×200 sugerowana cena detaliczna: 78,90 zł
Antybakteryjna poduszka od Wendere / fot. materiały prasowe

Antybakteryjna poduszka od Wendere / fot. materiały prasowe

Poduszka Antibacterial dostępna w rozmiarze:
50×60 sugerowana cena detaliczna: 26,90 zł
70×80 sugerowana cena detaliczna: 33,90 zł

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi. Więcej na www.wendre.pl

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ