Sunday, May 26, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Jesień na dworze – czapka na głowie

Jesień na dworze – czapka na głowie

Czy wiesz, że włosy łamią się i kruszą jeśli nie nosimy nakrycia głowy? Wiesz jak dobrze dobrać czapkę?

Czapki zimowe powinny być dopasowane do naszej głowy i długie – nasza głowa i uszy muszą być w całości zakryte aby chronić zatoki przed przeziębieniem. / fot. materiał prasowy

Jesień panuje w pełni za naszymi oknami, liście spadają z drzew, chłodny wiatr smaga nasze włosy.. jest to idealny czas na zakup czapki, która ochroni nas przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi zapewniając komfort i wygodę przez cały czas. Czy wiesz, że włosy łamią się i kruszą jeśli nie nosimy nakrycia głowy? Potrafisz dobrać rozmiar czapki tak, aby nie uciskała twojej głowy ani nie zsuwała się nieustannie na oczy? Postaramy ci się w tym wszystkim pomóc.

Czapki zimowe powinny być dopasowane do naszej głowy i długie – nasza głowa i uszy muszą być w całości zakryte aby chronić zatoki przed przeziębieniem. / fot. materiał prasowy

Czapki zimowe powinny być dopasowane do naszej głowy i długie – nasza głowa i uszy muszą być w całości zakryte aby chronić zatoki przed przeziębieniem. / fot. materiał prasowy

Czapka jest nakryciem głowy, które jest zazwyczaj wykonane z miękkiego materiał. Poza aspektem estetycznym ma ona za zadanie chronić nasze zdrowie i dbać o piękny wygląd. Czapkę powinno dobierać się odpowiednio do sezonu i naszych oczekiwań, dlatego przed każdym zakupem powinniśmy najpierw określić nasze potrzeby i oczekiwania, aby nie skusić się w ostatniej chwili na produkt, który nie jest nam tak naprawdę potrzebny.

Czapka na chłodną porę

Czapki zimowe powinny być dopasowane do naszej głowy i długie – nasza głowa i uszy muszą być w całości zakryte aby chronić zatoki przed przeziębieniem. Materiał, z którego jest wykonana czapka powinien być gruby i przyjemny w dotyku. Czapka w zimie chroni nasze uszy przed przemarznięciem, ponieważ często podobnie jak nasze kończyny i nos, płatki uszu dotkliwiej odczuwają zimno. Noszenie czapki powinno zapobiec tzw. „przewianiu” i złapaniu przeziębienia. Z cała pewnością wszystkie osoby, które co roku cierpią na zapalenie zatok zdają sobie sprawę jak ważną kwestią jest noszenie czapki. Panie, które dbają o piękny wygląd swoich włosów nie powinny rezygnować z odpowiedniego nakrycia głowy, gdyż czapka nie tylko dba o prawidłową pracę gruczołów łojowych skóry głowy ale i zapobiega kruszeniu się oraz łamaniu włosów. Pewne jest jedno: niskie temperatury nie wpływają pozytywnie na włosy.

Wybieramy rozmiar czapki

Czapka powinna być przede wszystkim wygodna i dopasowana. Rozmiary są oznaczone albo pojedynczymi numerami np. 55, albo przedziałem numerowym 56-58. Liczby te można porównać z obwodem naszej głowy mierzonym tuż nad linią brwi. Otrzymana liczba powinna być jak najbardziej zbliżona do numeru na czapce. Wielu producentów oferuje czapki w rozmiarze uniwersalnym – warto takowy model przymierzyć, aby sprawdzić czy dobrze leży na naszej głowie. Czapki uniwersalne posiadają często dodatek elastyny lub poliestru, który jest odpowiedzialny za rozciąganie.

Czyścimy czapkę

Jeśli wyjęliśmy czapkę z szafy lub w trakcie noszenia będzie wymagała wyprania nie powinniśmy obawiać się tej czynności. Jeśli czapka jest wykonana z specjalistycznych materiałów, posiada membrany i inne ulepszenia lepiej wyprać ją ręcznie w delikatnym środku, aby nie ryzykować stracenia jej szczególnych właściwości. Większość czapek możemy prać w pralce albo w specjalnym środku przeznaczonym do prania czapek, albo w delikatnym płynie do prania. Najlepiej jest sprawdzić przepis prania na metce produktu, na którym powinny znajdować się wszystkie niezbędne dla nas informacje.

Podsumowując

Nadchodzą chłodniejsze dni, dlatego już teraz warto wyjąć z szafy nasze czapki lub udać się do sklepu po wybór nowego, funkcjonalnego modelu. Czapki zimowe mogą posiadać daszki, pompony, aplikacje i inne dodatki – jednak powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na ochronę przed wiatrem, zimnem oraz śniegiem. Aby czapka pasowała na nas idealnie powinniśmy ją dobierać wedle obwodu naszej głowy. Natomiast jeśli zależy nam na jak najdłuższym użytkowaniu produktu, powinniśmy odpowiednią o nią dbać i nie zapominać o praniu!

Jeśli poszukują Państwo odpowiednich czapek na sezon jesienno-zimowy zachęcamy do odwiedzenia sklepu sportowego Sarafis, w którym wybranie odpowiedniego modelu będzie przyjemnością. Pełną ofertę czapek można zobaczyć na stronie www.sarafis.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Homepage 6 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/jesien-na-dworze-czapka-na-glowie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ