Wednesday, July 24, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor miał 77 lat

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor miał 77 lat

Smutną informację potwierdził syn aktora

Jerzy Stuhr nie żyje

Jerzy Stuhr / fot. Agnieszka Jurek/ kadr z planu „Mój agent” (TVN)

– To się może skończyć za chwilę. Ale z drugiej strony jeszcze mogę to przewalczyć – mówił Jerzy Stuhr w rozmowie z Mariuszem Szczygłem („Rozmowy (nie)wygodne”), ostatnim wywiadzie dla TVP

 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Mariusz Szczygieł (@szczygiel_mariusz)

 

 

 

Aktor odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 77 lat. Jerzy Stuhr kilka lat temu przeszedł zawał serca i udar, chorował na nowotwór krtani. Informację o śmierci artysty potwierdziła 9 lipca 2024 roku Barbara Kwiatkowska z Teatru Narodowego w Krakowie oraz Maciej Stuhr w rozmowie z „Onetem”.

Jerzy Stuhr był wybitnym aktorem, reżyserem, scenarzystą, dydaktykiem i pedagogiem. Jednym z największych ze swojego pokolenia, Stuhr zaliczany był do grona czołowych aktorów kina moralnego niepokoju.

Lista ról Jerzego Stuhra, które zapisały się w pamięci publiczności i historii jest długa. Publiczność zapamięta artystę przede wszystkim z jego kreacji stworzonych w „Amatorze”, „Dekalogu X”, „Wodzireju”, „Spisie cudzołożnic”, „Seksmisji”, czy „Kilerze”. Sympatię młodszych widzów, aktor zyskał dzięki użyczeniu nie tylko głosu, ale przede wszystkim swojej charyzmy Osłowi ze „Shreka”. 

Prywatnie Jerzy Stuhr był mężem skrzypaczki Barbary Kośki, którą poślubił w 1971 roku. Para znała się od dzieciństwa. Razem wychowali dwoje dzieci, córkę Mariannę i syna Macieja.

 

TAGI

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ