Wednesday, July 17, 2024
Home / Kultura  / „Jej wysokość P.” Książka, która nie skupia się na problemach miłosnych nastolatek

„Jej wysokość P.” Książka, która nie skupia się na problemach miłosnych nastolatek

To idealna propozycja dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się źle we własnej skórze

„Jej wysokość P.” Wydawnictwo Kobiece

„Jej wysokość P.” to książka, która porusza trudny temat próby zaakceptowania swojego wyglądu. Peyton jest bardzo wysoką nastolatką.
Ma ponad metr osiemdziesiąt wzrostu, przez co codziennie spotyka się z wyzwiskami i docinkami, przez które stała się bardzo nieśmiałą dziewczyną

„Jej wysokość P.” Wydawnictwo Kobiece

Peyton to wysoka dziewczyna, która w tym roku kończy liceum. Przez swój wzrost jest pod ciągłym ostrzałem wyzwisk, docinek i nieprzychylnych komentarzy. Tak, doskonale wie jaka pogoda jest na górze i nie, nigdy nie chciała grać w koszykówkę. Dziewczyna skrywa wielki rodzinny sekret, który pogrzebał jej szanse na normalne życie. Mimo to wciąż próbuje pogodzić szkołę z pracą kelnerki i jakoś przeżyć liceum. Na życie miłosne nie ma czasu. To nic, i tak żaden facet nie chce się umawiać z Wielką Stopą. Peyton pod wpływem emocji decyduje się na zakład. Jeżeli pójdzie na trzy randki i bal maturalny z chłopakiem wyższym od siebie, to wygra 800$. Takie pieniądze to bilet na wolność. Bardzo by jej pomogły w przygotowaniu podania na wymarzone studia – New York School of Fashion.
Ilu jest facetów wyższych od niej? Można ich policzyć na palcach jednej olbrzymiej ręki. Cały zakład komplikuje się, kiedy Peyton dopuszcza do głosu emocje i powoli zakochuje się w jednym z nich. Najgorsze jest to, że Jay już ma dziewczynę i do tego wspólnie łamią Prawo Wysokich Dziewczyn.

Wreszcie książka dla nastolatek, która nie skupia się tylko na problemach miłosnych! Joanne Macgregor to znana w Stanach pisarka książek dla młodzieży, którą fanki pokochały za zabawny styl i poruszanie tematów, które inni pomijali. „Jej Wysokość P.”stała się hitem, który przyciągnął do siebie wiele pokoleń czytelników i zdobył nagrodę YABC 2017 BEST YA INDIE.

„Jej wysokość P.” to idealna propozycja dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się źle we własnej skórze. Książka podejmuje trudne społecznie tematy, ale ucieka od wydawania osądów. Współczesna młodzież codziennie spotyka się z hejtem, nienawiścią w internecie, coraz większą odpowiedzialnością czy chociażby zawyżonymi ambicjami rodziców, przez które dzieci nie mogą spełniać swoich marzeń.

Czy „chłopak idealny” nie jest taki w oczach swojego ojca?
Czy choroba matki zmusi Peyton to zrezygnowania z marzeń?
Czy głupi zakład stanie się przepustką do lepszego życia?

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Jej wysokosc P
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ