Tuesday, May 28, 2024
Home / PARTNER MK  / Jedzenie na piknik ‒ w co je zapakować i na czym jeść?

Jedzenie na piknik ‒ w co je zapakować i na czym jeść?

A majówka tuż tuż

Piknik

fot. Unsplash

Wraz z nadejściem cieplejszych, słonecznych dni coraz częściej zaczynamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Jedną z przyjemniejszych form wypoczynku na łonie natury jest piknik ‒ jedzenie doskonale smakuje w przyjemnym otoczeniu i towarzystwie bliskich. W jaki sposób zapakować jedzenie na piknik i jak zadbać, by spożywanie posiłku było komfortowe?

 

Jedzenie na piknik — jak je zapakować?

Jaki przedmiot jako pierwszy kojarzy nam się z piknikiem? Zapewne wielu z nas w wyobraźni od razu widzi duży, wiklinowy kosz. Taki kosz świetnie się sprawdza ‒ zmieszczą się w nim wszystkie opakowania na piknik, a dzięki swojej stabilnej konstrukcji uchroni bardziej delikatne produkty spożywcze przed zgnieceniem i uszkodzeniem. Osobom, które na piknik wybierają się sporadycznie, wystarczy zwykły, prosty kosz. Ci, którzy gustują w takiej formie spędzania czasu i decydują się na nią często, powinni jednak poważnie rozważyć zakup profesjonalnego kosza piknikowego. Część rzeczy można też spakować do płóciennej torby: nie ma ona usztywnianych ścian ani dna, jednak jest lekka, poręczna i zajmuje niewiele miejsca.

 

Do zapakowania poszczególnych dań i produktów najlepiej jest z kolei wykorzystać plastikowe pojemniki na żywność. Takie pojemniki są odporne na uszkodzenia i nie tłuką się, a dzięki szczelnym pokrywkom zabezpieczają przed rozsypaniem się jedzenia we wnętrzu kosza. Z pewnością przyda się termos ‒ jeśli mamy ochotę na gorącą kawę lub herbatę. Napoje można przetransportować w wielorazowych butelkach, a niektóre produkty, takie jak na przykład pieczywo ‒ w papierowych lub foliowych torebkach.

Naczynia na piknik: na czym jeść?

Niezależnie od tego, jakie jedzenie zabieramy na piknik ‒ jakoś trzeba je zjeść! Z pewnością przydadzą się więc talerzyki, miseczki, kubki oraz sztućce. Warto mieć ze sobą także choć jeden ostry nóż, by móc wygodnie kroić wszystkie produkty. W piknikowym koszu powinny znaleźć się też serwetki, dobrym pomysłem będą również chusteczki nawilżane do oczyszczenia rąk po skończonym posiłku.

 

Na piknikach doskonale sprawdzają się naczynia i sztućce jednorazowe. Są lekkie, nie ma ryzyka, że się potłuką, a po całej zabawie wystarczy wyrzucić je do najbliższego kosza na śmieci. Warto zadbać o to, by nie zaśmiecać niepotrzebnie środowiska plastikiem ‒ i postawić na ekologiczne materiały. Zestaw takich naczyń i sztućców można kupić na przykład na stronie https://unipack.pl/produkt/zestaw-piknikowy-premium-eko-dla-12-osob/.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Choć zielona trawa wygląda na miękką i kuszącą, siedzenie na niej przez dłuższy czas niekoniecznie będzie najprzyjemniejszym doświadczeniem ‒ podobnie, jak rozstawianie na ziemi pojemników z jedzeniem. Dlatego zawsze warto zadbać, by zabrać ze sobą gruby, duży, piknikowy koc ‒ najlepiej taki z izolacją. By jeszcze bardziej podnieść swój poziom komfortu, można pokusić się o spakowanie kilku niewielkich poduszek.

 

Nie każda potrawa nadaje się do zabrania w plener. Nie sprawdzą się dania bardzo zimne i bardzo gorące ‒ te pierwsze stracą smak po ogrzaniu, te drugie po zamknięciu w pojemniku zmienią swoją teksturą i mogą stać się gumowate. Najlepszym rozwiązaniem są przekąski na zimno, które można zjeść w każdej chwili.

 

Najprostszy przepis na udany piknik? Smaczne, świeże jedzenie, spokojna okolica i dobry humor ‒ to wystarczy, by spędzić przyjemnie czas! Warto pamiętać także o bardziej praktycznych aspektach, takich jak odpowiednie opakowania do produktów spożywczych: dzięki nim transport jedzenia będzie wygodniejszy i na pewno nic się po drodze nie rozleje ani nie uszkodzi.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ