Saturday, June 22, 2024
Home / Kuchnia  / Jedzenie i film – idealna para!

Jedzenie i film – idealna para!

Leniwa niedziela? Nie ruszaj się sprzed monitora, dostawa sama przyjdzie.

Zamów jedzenie nie odchodząc od monitora / fot. materiały prasowe

Jedzenie na ekranie i… przed ekranem. Hollywood pokochało filmy o gotowaniu. Uważajcie jednak, niektóre z nich potrafią naprawdę zaostrzyć apetyt! Dla tych, co zgłodnieją, mamy proste rozwiązanie – wystarczy zamówić jedzenie online i delektować się najlepszym smakiem przy ulubionym filmie

Zamów jedzenie nie odchodząc od monitora / fot. materiały prasowe

Zamów jedzenie nie odchodząc od monitora / fot. materiały prasowe

Sztuka gotowania – sztuka kochania

W filmach z gotowaniem w tle miłość i sztuka kulinarna zwykle idą w parze. I nie chodzi wyłącznie o miłość do jedzenia. Obrazy takie jak Julie&Julia czy Smak Curry to nie tylko filmy o przyrządzaniu potraw, ale także historie o realizowaniu swoich marzeń i pasji oraz poszukiwaniu w życiu tego, co najważniejsze. Przedstawiamy subiektywną listę 5 najlepszych filmów z jedzeniem w tle:

1. Julie&Julia (reż. Nora Ephron; 2009) – dwie zupełnie różne kobiety, dwa pokolenia, jedna wspólna pasja – gotowanie. Julie – młoda Amerykanka, sfrustrowana pracą biurową próbuje zmierzyć się z przepisami słynnej popularyzatorki francuskiej kuchni – Julii Child.

2. Ugotowany (reż. John Wells; 2015) – Adam Jones, podupadła gwiazda sztuki kulinarnej, zamierza wrócić do gry i stworzyć restaurację, która przebije wszystkie lokale w mieście. Droga do celu nie jest jednak usłana różami – aby odnieść sukces bohater musi zmierzyć się przede wszystkim z samym sobą.

3. Chef (reż. Jon Favreau; 2014) – Czy jedzenie z food trucka może być tak samo dobre jak z wykwintnej restauracji? Carl Casper rzuca pracę w renomowanym lokalu, aby otworzyć mobilny bar szybkiej obsługi, udowadniając, że wytrwałość i podążanie za głosem własnego serca to właściwa droga do sukcesu.

4. Smak Curry (reż. Ritesh Batra; 2013) – Historia miłości unikającego ludzi wdowca i tkwiącej w nieudanym związku mężatki, która rozpoczyna się od… jedzenia. Trudne wybory, śmiech, łzy i potrawy, które u nawet najbardziej zagorzałego zwolennika tradycyjnych smaków rozbudzą miłość do hinduskiej kuchni.

5. Życie od kuchni (reż. Scott Hicks; 2007) – Kate, szefowa kuchni w renomowanej restauracji po śmierci siostry zostaje opiekunką jej dorastającej córki. To jednak nie jedyna zmiana w jej dotychczas poukładanym życiu – za sprawą nowego współpracownika o imieniu Nick już nic nie będzie takie samo – nawet przyrządzane przez nią perfekcyjne, kulinarne dzieła sztuki.

Przez żołądek do serca

Przepis na idealną randkę? Wspólne oglądanie filmu (na przykład o gotowaniu) i oczywiście dużo dobrego jedzenia. Nie jesteś mistrzem sztuki kulinarnej? Zamów coś pysznego online!

Maraton „Gwiezdnych Wojen” z kumplami, a może babski wieczór z ulubionym serialem? Pizza online z ostrą papryczką i sosem tabasco lub ciekawymi, subtelnymi dodatkami to doskonały pomysł na mały i duży głód, niezależnie od okazji.

 

Oceń artykuł
2 komentarze
  • additional info 15 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More on on that Topic: miastokobiet.pl/jedzenie-i-film-idealna-para/ […]

  • 바카라사이트 19 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/jedzenie-i-film-idealna-para/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ