Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / Jedz powoli – do woli

Jedz powoli – do woli

Wybierz się na Terra Madre Slow Food Festival!

12-13.11.2016 Terra Madre Slow Food Festival / fot. K. Syga

W połowie listopada rozpocznie się trzecia edycja Terra Madre Slow Food Festival, podczas którego Kraków stanie się stolicą zdrowego jedzenia Europy Środkowej. Ideą festiwalu jest promocja produktów pochodzących od Matki Ziemi, w tym zapomnianych odmian kasz, ziemniaków, jabłek czy ryb z polskich jezior

12-13.11.2016 Terra Madre Slow Food Festival / fot. K. Syga

12-13.11.2016 Terra Madre Slow Food Festival / fot. K. Syga

Podczas Terra Madre będzie możliwość spotkania się z hodowcami, najlepszymi szefami kuchni oraz zrobienia zakupów u producentów pochodzących z wielu krajów, m.in. z Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Austrii czy Włoch. Wszystkich zainteresowanych czekają laboratoria smaku, pokazy, debaty, jak również degustacje piwne, cydrowe i winiarskie. Tegoroczna edycja skupi się przede wszystkim na projekcie slow food, który ma ograniczyć spożywanie słabej jakości mięsa. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach, na których czekają różnorodne atrakcje kulinarne, warsztaty stolarskie i muzyczne czy wytwarzanie recyklingowej biżuterii.
Natomiast w dniu św. Marcina, patrona winiarzy (11 listopada), w Starej Zajezdni odbędzie się Krakowski Festiwal Młodego Wina. Z kolei do 4 grudnia w najlepszych restauracjach rekomendowanych przez Slow Food Festival będą się odbywać kolacje degustacyjne z gęsiną w roli głównej.

Co: Terra Madre Slow Food Festival
Kiedy: 11-13 listopada 2016
Gdzie: Centrum Kongresowe ICE Kraków
Więcej informacji o wydarzeniu pod adresem: www.terramadre.pl

Paulina Kotulska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ