Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Jedne okulary do biura i na spacer w parku – ZEISS PhotoFusion X

Jedne okulary do biura i na spacer w parku – ZEISS PhotoFusion X

Uniwersalne w najlepszym znaczeniu tego słowa

Okulary fotochromowe

fot. materiał Partnera

W słoneczne dni okulary fotochromowe zyskują na popularności. Fotochromy łączą zalety okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Mimo że soczewki zmieniające kolor pod wpływem słońca nie są nowością, producenci cały czas rozwijają swoje produkty. Najnowszym rozwiązaniem są okulary fotochromowe z technologią ZEISS PhotoFusion X

 

Jak działają okulary fotochromowe

Fotochrom w okularach ma postać dodatkowego uszlachetnienia soczewki. Jest to cienka wierzchnia warstwa, zmieniająca kolor pod wpływem światła. Warstwa ta składa się z połączonych ze sobą cząsteczek – pigmentów. Gdy na matrycę pada promieniowanie UV, część wiązań pomiędzy kryształkami zostaje rozerwana. Pigmenty zmieniają swoje położenie, czego efektem jest zmiana koloru soczewki. Proces ten jest odwracalny i powtarzalny.

Więcej informacji na temat działania soczewek fotochromowych znajdziesz na: https://mozartoptyk.pl/soczewki-fotochromowe.html

Najnowsza generacja soczewek fotochromowych

Producenci intensywnie rozwijają swoje produkty. Poszczególne generacje fotochromu różnią się szybkością reakcji lub intensywnością koloru. Jednym z najnowszych rozwiązań jest soczewka fotochromowa z technologią PhotoFusion od ZEISS-a.

W PhotoFusion X zmieniono materiał soczewki. Każda soczewka produkowana jest teraz na materiale BlueGuard. Dzięki tej zmianie nowa soczewka nie tylko chroni przed słońcem, ale również przed niebieskim światłem emitowanym przez monitor komputera, bez konieczności stosowania dodatkowego antyrefleksu. Materiał BlueGuard zatrzymuje część niebieskiego światła bezpośrednio w soczewce. Jest to lepsze rozwiązanie niż sam antyrefleks, ponieważ znacznie ogranicza niebieskie refleksy świetlne na powierzchni soczewki.

 

ZEISS PhotoFusion X jest również bardziej aktywny. Znacząco poprawiono czas odbarwiania szkieł w pomieszczeniach. Teraz soczewki odbarwiają się 2,5 raza szybciej. Warto podkreślić, że nowy fotochrom zabarwia się na zewnątrz porównywalnie do klasycznych okularów przeciwsłonecznych.

Dla kogo korekcyjne szkła fotochromowe ‒  wypowiedź eksperta

Okulary fotochromowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które noszą okulary na co dzień. Jeżeli wybierzemy fotochrom Zeiss-a i pozwalają na to moce szkieł, okulary będzie można wykorzystywać zarówno do komputera jak i jako przeciwsłoneczne

 ‒   Podkreśla Marcel Kozyro, pracownik salonów Mozart Optyk

Najczęściej wybieranym typem soczewek są soczewki jednoogniskowe. W wypadku soczewek ZEISS PhotoFusion X, w magazynie dostępne są one w indeksie 1,5 (o standardowej grubość) oraz szkła „pocieniane” w indeksie 1,6 w kolorze brązowym lub szarym. Soczewki magazynowe są tańsze, a gotowe okulary można odebrać w przeciągu trzech dni roboczych.

Fotochrom często dodawany jest do okularów progresywnych. Okulary progresywne jak i szkła o wyższych indeksach (1,67 i 1,74) wykonywane są na zamówienie. Na soczewki recepturowe musimy poczekać dłużej, ale możemy lepiej dopasować je do naszych potrzeb.

 

Myśląc o nowych okularach najlepiej zacząć od wykonania badania wzroku. Prawidłowo dobrana moc szkieł jest gwarancją dobrego widzenia. Badanie wzroku można wykonać bezpośrednio u optyka. Większość salonów oferuje bezpłatne badanie wzroku przy zakupie okularów.

 

Zapraszamy do naszych gabinetów. Salony Mozart Optyk działają w Krakowie Jaworznie oraz Żywcu. Badanie trwa 30 minut, rejestracja pod numerem telefonu: 500 059 141. Mozart Optyk jest dealerem soczewek okularowych ZEISS.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ