Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Jedna zabawka, wiele zastosowań ‒ tablice sensoryczne dla dzieci i ich wielofunkcyjność

Jedna zabawka, wiele zastosowań ‒ tablice sensoryczne dla dzieci i ich wielofunkcyjność

Dzieciom to, co najlepsze

Tablice sensoryczne dla dzieci

Tablice sensoryczne dla dzieci to uniwersalna zabawka / fot. materiały Partnera

Z pozoru banalne zadanie, jakim wydaje się wybór zabawki dla kilkuletniego dziecka, może przerodzić się w nie lada problem. Nasycony różnorodnymi zabawkami rynek, pełen coraz nowszych technologii, wykorzystywanych do ich produkcji, szereg czynników, od których uzależniamy swój zakup sprawia, że ostateczny wybór wcale nie jest łatwy

 

Czy możliwe jest, aby zabawka jednocześnie dawała dziecku dużo frajdy, była w pełni bezpieczna i dodatkowo spełniała pewne funkcje edukacyjne? Tablice sensoryczne dla dzieci spełniają te wszystkie wytyczne. Co więcej, to zabawka, która świetnie wpasuje się w design dziecięcego pokoiku. Zakup tablicy ze sprawdzonych źródeł, od pewnych dostawców i producentów zapewni dziecku bezpieczeństwo w trakcie codziennej zabawy.

Postaw na zabawki, które spełnią oczekiwania dziecka i jego rodziców

Jedną z ważniejszych wytycznych w trakcie wyboru zabawek dla dzieci jest zwrócenie uwagi na kryteria wiekowe i dopasowanie produktów w taki sposób, aby wpisywały się w aktualne potrzeby dziecka. Zakup odpowiedniej zabawki dla malucha wymaga posiadania pewnej wiedzy. Nie tylko tej dotyczącej doboru przedmiotu do wieku pociechy. Jeśli planujesz kupić zabawkę dla dziecka swoich przyjaciół lub bliskich, warto wziąć pod uwagę również ich wymagania. Często grające przedmioty, lub te składające się z wielu malutkich elementów, które mogą zostać porozrzucane po całym mieszkaniu, to niekoniecznie najlepszy pomysł.

 

Tablice sensoryczne, zwane również manipulacyjnymi, sprawdzą się świetnie jako prezent zarówno dla rocznego dziecka, jak również dla kilkuletniego malucha. Sklep internetowy Manibox.pl oferuje tablice manipulacyjne, które zachwycą dzieci w różnym wieku. Skąd takie zainteresowanie tym przedmiotem? Tablice służą nie tylko świetnej zabawie, ale pozwalają również na rozwój dziecka, co cieszy zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Tablice sensoryczne ‒ bezpieczeństwo w trakcie zabawy

Zakup tablicy od sprawdzonego dostawcy jest wyjątkowo ważny w perspektywie dziecięcej zabawy. Duża liczba elementów, które przytwierdzone są do tablicy, musi być przymocowana w taki sposób, aby żaden z nich nie odpadł w trakcie użytkowania tablicy, co mogłoby narazić najmłodszych użytkowników na niebezpieczeństwo. Zakup tablicy za pośrednictwem Manibox.pl to gwarancja bezpieczeństwa dziecka w każdym wieku.

Rozwój przez zabawę

Pomysł na stworzenie tablic sensorycznych powstał zgodnie z nurtem Montessori, który zakłada empiryczne poznawanie świata przy wykorzystaniu wszystkich zmysłów. Wzrok, słuch, dotyk – bawiąc się tablicą dziecko może dotknąć, zobaczyć, sprawdzić – poszczególne elementy działają na zmysły, wyostrzają je i ćwiczą koordynację oraz koncentrację. Dziecko może spędzać długie godziny na samodzielnej zabawie, aktywując szereg bodźców. Montessori zakłada naukę, która w mocny sposób wsparta jest pozycją nauczyciela oraz akcesoriów edukacyjnych.

 

Tablice sensoryczne ‒ wielogodzinna frajda dla najmłodszych

Tablice sensoryczne potrafią wywierać na dzieci niezwykły wpływ. Niezależnie od wieku malucha, zabawa z tablicą może wciągnąć go na dobre. Otwieranie, zamykanie, włączanie ‒ przy tych czynnościach dzieci mogą spędzać nawet długie godziny i chętnie wracają do nich każdego dnia. To rodzaj zabawki, która nie znudzi się zbyt szybko. Wykorzystanie w tablicy elementów, które kojarzone są z codziennego życia ‒ włączników, zamków, dzwonków ‒ pozwala zaspokoić ciekawość dziecka, zapewniając jednocześnie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wejdź na stronę Manibox.pl i sprawdź ofertę tablic manipulacyjnych. Dobierz kształt i kolor i spraw świetny i sprawdzony prezent pociechom swoich bliskich.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ