Saturday, March 2, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Jean-Michel Jarre: Ojciec Chrzestny Muzyki Elektronicznej

Jean-Michel Jarre: Ojciec Chrzestny Muzyki Elektronicznej

Artysta wraca do Polski na dwa koncerty!

Jean-Michel Jarre w 2016 roku / fot. Wikipedia/ A. Savin

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznych koncertów trasy „Electronica”, Jean-Michel Jarre wraca do Polski na dwa koncerty. 8 lipca artysta zagra na Ergo Arena w Gdańsku/Sopocie, a dzień później w Tauron Arenie w Krakowie

Jean-Michel Jarre w 2016 roku / fot. Wikipedia/ A. Savin

Jean-Michel Jarre w 2016 roku / fot. Wikipedia / A. Savin

Jean-Michel Jarre znany jest z oszałamiających efektów wizualnych stosowanych przy użyciu najnowocześniejszych technologii, które obejrzały miliony ludzi na całym świecie. Niezwykłe show to świetna okazja, aby po raz kolejny przeżyć wciągającą, muzyczną podróż z Jarrem prezentującym zarówno zupełnie nową muzykę ze swojego dwuczęściowego albumu „Electronica”, jak i klasyczne utwory z krążków takich jak Oxygene czy Equinoxe.

Źródło: YouTube/Jarre98

Jean-Michel Jarre jest bezkonkurencyjnie znany ze swojej widowiskowości, jako jeden z pierwszych artystów na świecie, którzy grali muzykę elektroniczną w takiej formie, jaką znamy dziś. Swymi słynnymi, spektakularnymi koncertami, Jarre pobił światowy rekord Guinnessa, w tym jeden za 2,5 milionową widownię, która zgromadziła się przed panoramą La Défense w Paryżu. Następnie pobił swój własny rekord w Moskwie, gdzie zagrał dla ponad 3,5 miliona ludzii z okazji 850 rocznicy powstania miasta.

Jean-Michel Jarre urodził się 69 lat temu w Lyonie. Jego matka, Francette Pejot należała do ruchu oporu, była więziona w obozie koncentracyjnym, na wolności zajmowała się sprzedawaniem antyków na pchlim targu. To tam młody Jean po raz pierwszy miał styczność z instrumentami. Ciągoty do muzyki, artysta prawdopodobnie odziedziczył po dziadku i ojcu, którego nie widział do 18 roku życia, a później, jak sam wyznał „może 20 razy w życiu”. Maurice Jarre (ojciec) był kompozytorem. Dziadek Jarre’a grał na oboju, a także był inżynierem i wynalazcą, twórcą  miksera. To od niego Jarre otrzymał swój pierwszy odtwarzacz płyt. Jean-Michel Jarre był trzykrotnie żonaty, ma dwójkę dzieci.

jmjJean-Michel Jarre od lat 70. nie schodzi ze sceny. Jego wyjątkową superprodukcję zagra w 2017 roku w Polsce na dwóch koncertach – 8 lipca w ERGO ARENA, GDAŃSK/SOPOT oraz 9 lipca w TAURON Arenie Kraków. Bilety w sprzedaży na www.LiveNation.pl.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ