Friday, June 14, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Jason Momoa – życie prywatne, wygląd, role – wszystko o znanym aktorze

Jason Momoa – życie prywatne, wygląd, role – wszystko o znanym aktorze

Poznaj bliżej odtwórcę roli „Aquamana”

Jason Momoa, gwiazdor takich hitów filmowych jak „Aquaman" czy „Diuna", został ambasadorem marki NUII na rok 2024

Jason Momoa, gwiazdor takich hitów filmowych jak „Aquaman" czy „Diuna" jako ambasador lodów w 2024 r / fot. materiały prasowe NUII

Jason Momoa urodził się 1 sierpnia 1979 roku w stolicy Hawajów – Honolulu. Pochodzi z artystycznej rodziny. Jego matka zajmowała się fotografią, zaś ojciec malarstwem. Aktor był wychowywany przez samą matkę w Norwalk w stanie Iowa. Fascynował się biologią morską i z tym początkowo wiązał swoją przyszłość zawodową lecz finalnie wybrał aktorstwo…

 

W 1998 roku został absolwentem szkoły średniej, po czym powrócił na Hawaje i rozpoczął karierę w modelingu. Początkowo współpracował z japońskim projektantem mody Takeo. Rok później tytuł Hawajskiego Modela Roku otrzymał właśnie Jason Momoa. Aktor w tym samym roku miał okazję prowadzić wybory Miss Nastolatek Hawajów. Na swoim koncie ma udział w Governor’s Fashion Show dla Louisa Vuittona, Liberty House oraz Gucciego. Pojawił się także na okładkach magazynów takich jak: Men’s Health, Rolling Stone, Esquire i Entertainment Weekly. W 2001 roku przeprowadził się do Los Angeles, gdzie postawił na rozwój kariery aktorskiej.

 

Przeczytaj koniecznie:

Margot Robbie – filmy, życie prywatne, wszystko o znanej aktorce

 

 

Jak wygląda Jason Momoa?

Jason Momoa to jeden z najprzystojniejszych hollywodzkich aktorów. Jest muskularnym mężczyzną, gdyż jego biceps w obwodzie wynosi 46 cm. Aktor nosi buty o numerze 47. Ma oczy koloru zielonego, które doznały urazu podczas nagrywania filmu Aquaman. 

 

 Podczas zdjęć coś mi do nich wpadło i przecięło rogówkę.

 

–  powiedział Momoa w jednej z rozmów. 

 

Dodał również, że w tamtej sytuacji konieczna była operacja, a oprócz tego doświadczył stłuczenia żeber w wyniku czego żyje z przepukliną. 

Jason Momoa

Jason Momoa w 2018 roku podczas San Diego Comic Con International / fot. Flickr/Gage Skidmore

Jason posiada także kilka tatuaży, które stanowią dla niego głębsze znaczenie. Najbardziej rzucający się w oczy tatuaż można dostrzec na jego lewym przedramieniu. Ciemne trójkąty to symbol zębów rekina. W ten sposób aktor oddaje hołd swojemu hawajskiemu pochodzeniu. Podkreśla, że symbol ten wnosi jasność do serca, a zabiera stamtąd ciemność. Z kolei na prawym przedramieniu widnieje tatuaż z napisem Pride of Gypsies. Jest to nazwa firmy producenckiej stworzonej przez Hawajczyka w 2010 roku, a także pod takim adresem można znaleźć jego profil na Instagramie. Jason Momoa posiada również tatuaż na środkowym palcu prawej ręki zatytułowany Diablo. W 2014 roku na swoim Instagramie wyznał, że jest to hołd dla jego bliskiego przyjaciela, który odszedł rok wcześniej. Niezwykle uroczy gest ze strony Jasona można dostrzec na jego klatce piersiowej, bowiem w tym miejscu postanowił wytatuować sobie podpisy swoich dzieci: Nakoa – Wolfa i Loli. 

 

 

A co ze słynną blizną aktora, którą można zauważyć na jego lewej brwi? To wynik nieprzyjemnego incydentu do którego doszło w 2008 roku w Bird Cafe w Los Angeles. Jason Momoa wdał się w bójkę z niejakim Dominikiem Bando. Przyczyna ówczesnego nieporozumienia nie jest znana, ponieważ hollywodzki artysta nigdy publicznie nie wypowiadał się na ten temat. Bando uderzył Jasona w twarz kuflem do piwa do tego stopnia, że gwiazdorowi założono 140 szwów. Napastnik został skazany na pięć lat pozbawienia wolności. Blizna, która pozostała na brwi znanego aktora spowodowała, że zaczął dostawać coraz więcej propozycji zagrania czarnych charakterów. 

 

Zobacz także:

Królowa Elżbieta II: aktorki, które zagrały brytyjską monarchinię

 

Jason Momoa – filmy, programy, seriale

Filmy z Jason Momoa są doskonale znane widzom. W jakich produkcjach wystąpił aktor?

 

Jason Momoa filmy

 Aquaman (2018) reż. James Wan

 

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) reż. Zack Snyder

 

Kula w łeb (2012) reż. Walter Hill

 

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (2021) reż. Zack Snyder

 

Diuna (2021) reż. Denis Villeneuve

 

Jason Momoa seriale

 

Słoneczny patrol (1999 – 2001) reż. Michael Berk, Reza Badyi

 

Gorące Hawaje (2004 – 2005) reż. David Grossman, Michael Dinner

 

Gra o tron (2011 – 2012) 

 

Jason Momoa – Aquaman

W 2018 roku odbyła się premiera filmu, w której główną rolę zagrał Jason Momoa. Aquaman to film oparty na serii komiksów wydawnictwa DC Comics opowiadający o tytułowym superbohaterze którym jest Aquaman. Aktor wystąpił u boku takich nazwisk jak: Amber Heard, Patrick Wilson, Willem Dafoe, Nicole Kidman i Yahya Abdul – Mateen II. Jason Momoa za rolę w tej produkcji otrzymał nominację do Teen Choice Awards, Nickelodeon Kid’s Choice w kategorii „Najlepszy aktor filmowy” oraz MTV Movie Award za „Najlepszy pocałunek” z filmową Merą graną przez Amber Heard.

 

Baywatch. Słoneczny Patrol

To właśnie w tym serialu Jason Momoa zaliczył swój debiut. Produkcja miała miejsce wówczas na Hawajach stąd ówczesna zmiany nazwy serialu na Baywatch Hawaii. Aktor przez dwa lata wcielał się w Jasona Ioane. Momoa wyglądał wówczas zupełnie inaczej niż teraz. Oglądając Baywatch Hawaii można dostrzec gwiazdora z krótkimi włosami oraz brak brody i tatuaży. 

 

Gra o tron

W serialu HBO zagrał Khala Drogo. W 2011 roku rola ta przyniosła mu nominację do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych. 

 

Przeczytaj też:

Filmy z Jennifer Lopez, które skradły serca widzów

 

Jason Momoa – wzrost, waga

Wiadomo już, jaki numer buta posiada aktor oraz jak duży jest jego biceps. A co ze wzrostem i wagą? 

 

Jason Momoa waga

Znana hollywodzki aktor waży 106 kilogramów. 

 

Jason Momoa wzrost

Ile wzrostu mierzy Jason Momoa? Artysta jest wysokim mężczyzną – ma 193 cm wzrostu.

 

Jason Momoa – życie prywatne: rozwód, dzieci

Życie prywatne gwiazdora nie jest owiane tajemnicą. W 1999 roku na planie serialu “Baywatch. Słoneczny patrol” poznał aktorkę Simmone Jade Mackinnon. Pięć lat później para zaręczyła się, w planach była ceremonia zaślubin na Hawajach, lecz w 2006 roku aktorzy podjęli decyzję o rozstaniu. Odtwórca rola Aquamana pokochał kogoś innego. Kim jest kobieta, którą poślubił Jason Momoa? Żona artysty to równie dobrze znana aktorka Lisy Bonet. Para wzięła ślub w 2017 roku. Jednak i ten związek to już przeszłość. Na początku 2022 roku Momoa wyznał na Instagramie, że razem z Lisą podjęli decyzję o rozstaniu. Co jeszcze wiadomo z posta, który wówczas opublikował Jason Momoa? Rozwód pary nie wpłynął negatywnie na ich relację, o czym świadczą poniższe słowa:

 

Miłość między nami trwa, ale ewoluuje sposób, w jaki pragniemy ją przeżywać. Uwalniamy się nawzajem, aby dać sobie możliwość bycia takimi osobami, jakimi teraz uczymy się być. 

 

 

Jason Momoa dzieci

Jason Momoa i Lisa Bonet są rodzicami dwojga dzieci. 23 lipca 2007 roku na świat przyszła córka pary, Lola Iolani, a w grudniu 2008 roku syn – Nakoa – Wolf. W oświadczeniu z 2022 roku aktorzy podkreślili, że ich poświęcenie dla dzieci pozostaje bez zmian. 

 

Nasze oddanie jest niezmienne w przypadku naszych dzieci. Uczymy ich, co jest możliwe. Pozostajemy w modlitwie. Niech miłość zwycięży. 

 

 

Może cię zainteresuje:

Filmy i seriale z Kate Winslet – w jakich rolach występowała?

 

Jason Momoa – zmiana wizerunku

We wrześniu 2022 roku Jason Momoa zaskoczył swoich fanów na Instagramie, gdyż zdecydował się na radykalną zmianę fryzury. Artysta postanowił ściąć swoje długie włosy. Zrobił to w słusznym celu. Momoa pragnął zwrócić uwagę ludzi na problem jakim jest zaśmiecanie planety. 

 

Warto wiedzieć, że odtwórca roli Aquamana angażuje się w kampanie, które zapobiegają zanieczyszczaniu środowiska. Ekologia odgrywa istotną rolę w życiu aktora chociażby ze względu na jego hawajskie pochodzenie. W swoim wpisie zaapelował do fanów, aby wyeliminowali plastik jednorazowego użytku ze swojej codzienności. Podkreślił także, że smuci go widok plastikowych rzeczy pływających w ocenie i jest już tym zwyczajnie zmęczony. 

 

 

Eryka Kawalec

TAGI
top
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ