Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Jasny, ciemny i średni blond – komu pasują te kolory włosów?

Jasny, ciemny i średni blond – komu pasują te kolory włosów?

Zobacz jaki odcień będzie pasował właśnie do Ciebie!

fot. materiał prasowy

Mężczyźni wolą blondynki – przekonane są o tym nie tylko wszystkie kobiety, które są posiadaczkami włosów w kolorze blond, ale też naukowcy, którzy twierdzą, że zdecydowanie bardziej podobają się one panom niż brunetki czy szatynki. Choć gusta panów to sprawa bardzo indywidualna, to trzeba przyznać, że blondynki – dzięki swoim łagodnym i rozświetlonym rysom twarzy – przyciągają spojrzenia wielu mężczyzn. Jasny, ciemny i średni blond – komu pasują takie kolory włosów? Zobacz, czy dany odcień będzie pasował właśnie do Ciebie!

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Czy włosy blond są odpowiednie dla każdego?

Nie jest prawdą, że włosy w kolorze blond są odpowiednie tylko i wyłącznie dla naturalnych blondynek o jasnej cerze. Istnieją bowiem różne odcienie blondu, które można z powodzeniem dopasować do różnych typów urody. W tym przypadku jednak bardzo ważne jest określenie tonu kolorystycznego swojej cery – zimne i ciepłe kolory farb do włosów należy odpowiednio łączyć z chłodnym lub ciepłym typem urody.

Włosy w kolorze blond a problemy z cerą

Posiadaczki szarej lub zmęczonej cery, a także osoby z matową i pozbawioną blasku skórą, niekoniecznie będą dobrze wyglądać w bardzo jasnych odcieniach blondu. W tym przypadku lepiej zdecydować się na ciepłe i nieco ciemniejsze odcienie. Panie, które mają problem z pękającymi naczynkami, a także skłonnością do wyprysków lub zaczerwienień na twarzy, powinny natomiast wybierać kolory blondu, które pozbawione są pomarańczowych i czerwonych tonów – mogą one tylko podkreślić niedoskonałości na skórze.

Jasny blond

Jasny blond z oczywistych względów jest kolorem odpowiednim dla naturalnych blondynek, a więc osób o porcelanowej cerze i niebieskich oczach. Sprawia on, że ich twarz nabiera młodzieńczego i promiennego wyglądu. Nie oznacza to jednak, że panie o innym typie urody muszą z niego zrezygnować. Kobiety, które urodziły się brunetkami lub szatynkami o jasnej cerze mogą czuć się dobrze w beżowej odsłonie jasnego blondu. Panie, które mają ciepły odcień skóry, to znaczy wpadający w żółty lub pomarańczowy, mogą z powodzeniem wybierać farby do włosów o złotej poświacie.

Kto powinien zrezygnować z jasnego blondu?

Z jasnego blondu – a w szczególności popielatego – stanowczo powinny zrezygnować kobiety o ciemnym kolorze skóry lub opalonej karnacji – efekt końcowej koloryzacji może w tym przypadku wyglądać bardzo nienaturalnie. Farbowanie włosów na bardzo jasne odcienie blondu wskazane jest, kiedy nasze włosy są w bardzo dobrej kondycji – gdy będą zniszczone, mogą ulec dodatkowym uszkodzeniom przy zabiegu rozjaśniania.

Średni blond

Średni blond to kolor włosów, który w szczególności będzie pasował do pań o cerze w ciepłej tonacji kolorystycznej. Może mieć on lekko złotawy lub miodowy odcień, jednak przy koloryzacji na średni blond trzeba bardzo uważać, by uniknąć żółtych lub pomarańczowych tonów na włosach. Duże znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniej farby do włosów, która pozwoli uzyskać naturalny efekt blondu. W tej kategorii na uwagę zasługuje farba Garnier średni blond, która pozostawia włosy w odcieniu blond z delikatnymi, złocistymi refleksami.

Ciemny blond

Włosy w kolorze blond to nie tylko platyna czy popielaty, ale też jego znacznie ciemniejsze odcienie, lekko wpadające w brąz. Takie kolory włosów sprawdzą się przede wszystkim u naturalnych brunetek i szatynek o nieco ciemniejszej karnacji (np. oliwkowej) i brązowym kolorze oczu. Jest to jednak również doskonała propozycja dla blondynek, które mają jasny i ciepły kolor skóry.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ