Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Jarocin Festiwal

Jarocin Festiwal

Reaktywacja kultowego festiwalu, na którym swoją karierę zaczynały największe sławy polskiego rocka

Jarocin 2010, fot. www.kard.org.pl

Jarocin 2010, fot. www.kard.org.pl

Jarocin 2010, fot. www.kard.org.pl

Jarocin 2010, fot. www.kard.org.pl

Festiwal, na którym swoją muzyczną karierę rozpoczęły polskie zespoły rockowe jest już stałym punktem w corocznym kalendarzu imprez. Ponad 30 lat po pierwszej edycji cieszy się ogromną popularnością miłośników mocnych brzmień.

Jarocin, 22-24 lipca
Wystąpią m.in.: Bad Religion, Apocaliptyca, Myslowitz, Strachy na Lachy, Dżem, Happysad, Moskwa, Farben Lehre, The Blackout i Acid Drinkers.
Pierwszy festiwal w Jarocinie miał miejsce ponad 30 lat temu. Był symbolem – tu rozpoczynały swoją karierę polskie zespoły rockowe. Potem festiwal zniknął z mapy Polski, by powrócić w odświeżonej wersji po roku 2000. Dziś nadal są tu dwie sceny (druga mieści się w domu kultury). Dotychczasowe pole namiotowe było ciasne, ale w tym roku organizatorzy obiecali je powiększyć. Nadal jest krucho z parkingami. No i legendarny problem – komary. Wprawdzie organizatorzy zapewniają, że i w tym roku będzie prowadzone odkomarzanie i na pewno pomoże… Jeśli ktoś chciałby mieć spokój, zawsze może rozbić namiot nie przy terenie festiwalu, ale na jednej z posesji przy ul. Maratońskiej. Cena biletu: 130 zł.
Z Krakowa najlepiej pojechać trasą nr 79, a następnie nr 11. Podróż PKS-em jest nieopłacalna. Jadąc koleją, trzeba się przygotować na przesiadki w Poznaniu.
www.jarocinfestiwal.pl

Szczepan Maślanka

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ