Sunday, July 14, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Jarmark i Europa – Taco Hemingway wypuszcza aż 2 albumy!

Jarmark i Europa – Taco Hemingway wypuszcza aż 2 albumy!

Jacy będą goście na nowych albumach?

Taco Hemingway

Na przełomie sierpnia i września ukażą się dwa nowe albumy rapera! / Wikipedia

Na kilka dni przed zapowiadaną premierą Taco Hemingway za darmo udostępnił swoją najnowszą płytę „Jarmark” w Internecie. Jeszcze niedawno prorokowałyśmy o tym, jacy będą goście na nowych płytach Taco Hemingwaya. Czy pojawi się tam Roksana Węgiel i Julia Wieniawa? Do czego nawiązuje tytuł kawałka zapowiadającego nową płytę?

 

Tak jak mówiłem rok temu — moja muzyka zawsze była, jest i będzie darmowa. Dzisiaj postanowiłem opublikować cały „Jarmark”

– napisał w nocy z czwartku na piątek 29 sierpnia 2020 roku Taco Hemingway na swoim Instagramie. Cały album można znaleźć w serwisie YouTube, na serwisach streamingowych, a także pobrać za darmo pod tym linkiem

Choć płyta miała ukazać się 4 września, raper ponownie zaskoczył fanów, udostępniając ją już teraz. Na nowej płycie  Taco Hemingwaya jest 12 utworów, w tym znany już singiel „Polskie Tango”, który miał premierę przed drugą turą wyborów prezydenckich. Osią albumu „Jarmark” jest próba naszkicowania portretu współczesnej Polski, razem z jej absurdami, problemami, mitami i nadziejami. Na krążku „Jarmark” gościnnie wystąpili Artur Rojek, Gruby Mielzky, Borucci, CatchUp i Kacha Kowalczyk.

Dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad albumem. Jestem wam wdzięczny bardziej niż potrafię to ubrać w słowa. Bez was wszystkich jedyne co mógłbym robić to co najwyżej pisać teksty i nagrywać je na dyktafon, bo poza tym nie potrafię robić zupełnie nic

– napisał Filip Szczęśniak. 

Ostatniego dnia lipca (wakacji) spekulowałyśmy, że…

Taco Hemingway ogłosił na swoim Instagramie, że choć nie możemy spodziewać się nowego albumu o tej samej porze, co każdego roku – czyli w lipcu – na przełomie sierpnia i września ukażą się aż 2 krążki. Jarmark i Europa – bo takie będą miały tytuły, ruszyły w przedsprzedaży w dniu urodzin autora, z możliwością zakupu w dwupaku na stronie internetowej artysty. Czym będą różnić się te płyty? Raper tłumaczy, że Europa była dla niego chwilą oddechu od Jarmarku, który to podejmuje się tematów, jak mówi – ciężkawych i dusznych. Możemy wnioskować po pierwszym udostępnionym z Jarmarku kawałku POLSKIE TANGO, że projekt będzie dotyczył naszych polskich problemów. To też sugeruje nam okładka albumu, przedstawiająca róg sklepu spożywczego znajdującego się w Warszawie na ulicy Wilgi, w dzielnicy Wawer.

Jacy będą goście na nowych albumach?

Na tle sklepu przechadza się cały przekrój polskiego społeczeństwa – zakonnica, kobieta w ciąży, mężczyzna z kubłem na śmieci i wielu innych, każdy pędzący w sobie tylko znanym kierunku. Wśród nich możemy dostrzec twarze… No właśnie, czyje? Po udostępnieniu w sieci okładki Jarmarku wybuchła faza spekulacji. Według internautów, w tłumie postaci możemy zauważyć między innymi Roksanę Węgiel, Sarsę, schaftera czy Julię Wieniawę. Jak na razie Taco Hemingway nie potwierdził, kto został zaproszony do współpracy, możemy więc jedynie snuć wspólne domysły. W innym klimacie ma wybrzmiewać Europa – płyta, której zapowiedzią jest kawałek MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY – napisany, w przeciwieństwie do POLSKIEGO TANGA, w kilka dób.

Pierwszy kawałek z płyty Europa

Kim jest Michael Essien i dlaczego akurat do jego urodzin postanowił nawiązać Taco – w swoje własne? Essien to Ghański piłkarz, wypożyczony z Chelsea do Realu Madryt w sezonie 2012-2013. W swoje 30. urodziny piłkarz zorganizował przyjęcie, na które zaprosił znajomych z nowej drużyny. Zaproszenie przyjęło jednak tylko kilku jego kolegów, przez co przyjęcie było dużo mniej wystawne, niż planował Essien. Co Taco chciał przekazać tym nawiązaniem? Najpewniej strach przed odrzuceniem przez znajomych i samotnością – szczególnie w dniu urodzin – o których wspomina w piosence.

Sylwia Wołoch

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ