Monday, April 22, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Jakub Gierszał chwalony za „Pokot”

Jakub Gierszał chwalony za „Pokot”

Czym Gierszał przekonał do siebie tygodnik "Variety"?

„Pokot” w kinach od 24 lutego 2017 r. / fot. materiały prasowe

Jakub Gierszał znany z filmów „Sala samobójców”, „Nieulotne”, czy „Córki dancingu” został ostatnio wyróżniony przez prestiżowy magazyn Variety. Aktor znalazł się na liście 10 europejskich talentów, których karierę warto i należy śledzić

Jakub Gierszał jako Dyzio, kadr z filmu „Pokot”, reż. A. Holland / fot. R. Palka

Jakub Gierszał jako Dyzio, kadr z filmu „Pokot”, reż. A. Holland / fot. R. Palka

Jakub Gierszał ma 28 lat, zadebiutował 8 lat temu w filmie Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham”. Aktor doceniany jest w Polsce i za granicą. Ekspertka od polskiego showbizu, Karolina Korwin-Piotrowska już cztery lata wcześniej zauważyła, że Gierszał jest ambasadorem normalności w oślepionym przez blaski fleszy świecie […] Zna języki obce, jest obywatelem świata i nie zostanie biedną polską medialną prostytutką, jakich pełno w kronikach towarzyskich. Warto czekać na to, co zrobi dalej. I bez strachu, że będziemy się za niego kiedykolwiek wstydzić – wyraziła swoją opinię tuż po premierze „Sali samobójców”.

Nie wiemy co aktor zrobi dalej, ale znamy datę premiery mocnego filmu, w którym Kuba Gierszał wciela się w postać Dyzia. „Pokot” Agnieszki Holland w kinach już od 24 lutego 2017 r., jednak wcześniej zawalczy  o Złotego Niedźwiedzia podczas 67. Berlinale.

Źródło: YouTube/nextfilpl

 

– Praca z Agnieszką Holland zaczęła się właściwie już na castingu, na który mnie zaprosiła i który prowadziła Weronika Migoń. Agnieszka zastanawiała się, jaki powinien być ten bohater i jaka w ogóle powinna być ekspresja bohaterów w filmie „Pokot”. Dlatego od pierwszych zdjęć próbnych poszukiwaliśmy odpowiedniego dla filmu wyrazu postaci – zapamiętał Gierszał.

„Pokot” w kinach od 24 lutego 2017 r. / fot. materiały prasowe

„Pokot” w kinach od 24 lutego 2017 r. / fot. materiały prasowe

Film przedstawia historię Janiny Duszejko (w tej roli Agnieszka Mandat), emerytowanej inżynierki, miłośniczki astrologii i wegetarianki. Kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze, gdyż jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to odciski racic saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo…

– Nowy film Agnieszki Holland pokazuje, jak w małej społeczności na polskiej prowincji, gdzie nie ma zbyt wielu powodów do śmiechu, można, nawet będąc w zaawansowanym wieku, z humorem bronić się przed niesłychanymi wyzwaniami – mówił we wtorek (za PAP) dyrektor Berlinale Dieter Kosslick prezentując filmy, które ubiegają się w tym roku o Złote i Srebrne Niedźwiedzie. „To niezwykły film” – powiedział o „Pokocie” kilka dni wcześniej, na spotkaniu z dziennikarzami zagranicznymi.

Na ekranach zobaczymy m.in.: Andrzeja Grabowskiego, Marcina Bosaka, Wiktora Zborowskiego, Tomasza Kota, Borysa Szyca i debiutującą Patricię Volny.

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ