Sunday, June 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie zalety mają foteliki obrotowe?

Jakie zalety mają foteliki obrotowe?

Jaki fotelik wybrać?

twist b

Jakie zalety mają foteliki obrotowe? / fot. materiały prasowe

Nie każde dziecko lubi podróżowanie i naprawdę sporo maluszków, niestety, wyraźnie protestuje przy wkładaniu ich do fotelika. Poza tym w klasycznym modelu rodzic niemal nie jest w stanie porządnie zapiąć maluszkowi pasów. Musi bowiem w tym celu przyjmować niejednokrotnie bardzo skomplikowane pozycje. Dlatego właśnie powstały foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem. Dzięki możliwości ustawienia ich przodem do otwartych drzwi, zyskujesz łatwość wkładania i wyjmowania dziecka, przekłada się to też na poprawne zapięcie. Jakie inne zalety mają foteliki obrotowe?

Obrotowy fotelik dla dziecka – co powinieneś wiedzieć?

Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem powstały po to, by znacząco ułatwiać życie rodzicom małych dzieci. To połączenie tradycyjnego fotelika i specjalnej podstawy, która umożliwia jego zmianę nawet o 360 stopni, w zależności od wybranego modelu. Najczęściej jest to fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy, zgodnie z wolą i potrzebą rodziców. Co warto podkreślić, by zmieniać kierunek jego ustawienia, nie musisz wcale go demontować. 

Aby jeszcze bardziej ułatwić użytkowanie takich gadżetów, foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem często mają bazę z systemem ISOfix. Obracają się one o 90, 180 i 360 stopni, tym samym znacząco podnosząc komfort rodzica czy innego opiekuna. Obsługa jest na tyle prosta, że nie wymaga dużego doświadczenia. A gdy dziecko będzie odrobinę większe, najprawdopodobniej samo zacznie wsiadać do swojego fotelika. 

Warto podkreślić, że obrotowy fotelik samochodowy ułatwia nie tylko samo wsadzenie dziecka do środka. To przede wszystkim szansa na naprawdę dokładne zapięcie pasów bezpieczeństwa. Foteliki obrotowe umożliwiają poprawne ustawienie uprzęży nawet w przypadku naprawdę małego samochodu. 

Foteliki obrotowe – najważniejsze zalety

  • Łatwiejsze zapinanie pasów 

To, że foteliki obrotowe znacząco ułatwiają prawidłowe zapięcie pasów, warto powtarzać bez końca. Chodzi bowiem o to, by dziecko podróżowało bezpiecznie. Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem umożliwiają skierowanie ich w stronę drzwi, dzięki czemu rodzic nie musi przyjmować skomplikowanych pozycji, by widzieć uprząż. 

  • Łatwa zmiana pozycji dziecka

Fotelik obrotowy bez trudu możesz odwrócić i wozić dziecko przodem do kierunku jazdy gdy zajdzie taka potrzeba. Choć zalecamy jak najdłuższej korzystać z opcji montowania tyłem, zdajemy sobie sprawę, że w życiu są różne sytuacje. Czasami dzieci wyraźnie protestują. Gdy chcesz na chwilę zmienić ustawienie, nie musisz przeprowadzać całościowego demontażu. Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem można odwrócić, gdy są wpięte. 

  • Intuicyjna obsługa 

Warto podkreślić, że obrotowy fotelik dla dziecka naprawdę rzadko stanowi jakikolwiek problem dla użytkowników. Począwszy od samego obracania siedziska, wszystko tu jest naprawdę proste w obsłudze. Bez trudu wyregulujesz każdy jego element. Możesz zmieniać długość pasów, kąt nachylenia oparcia czy umieszczać na prawidłowej wysokości zagłówek. W ten sposób idealnie dopasuje się do wymiarów dziecka i zapewnia mu nie tylko bezpieczną, ale także naprawdę wygodną podróż.

obrotowy fotelik samochodowy

Obrotowy fotelik samochodowy / fot. materiały prasowe

Pamiętaj także, że fotelik samochodowy obrotowy sam się nie obróci. To bardzo powszechna wśród rodziców obawa, która niejednokrotnie sprawia, że rezygnują z zakupu! Dlatego musisz wiedzieć, że są one wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia zarówno w czasie jazdy, jak i wypadku. Potwierdzeniem na to są coraz bardziej skomplikowane testy, przez które przechodzą. Sprawdź fotelik obrotowy BeSafe iZi Twist B i-Size, który pozytywnie przeszedł najtrudniejszy ze wszystkich testów zderzeniowych Test Plus i do tego można go używać już od narodzin dziecka! To może być strzał w 10.

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ