Tuesday, July 16, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Odmładzające zabiegi gwiazd – co robią celebryci, że tak dobrze wyglądają (filmy)

Odmładzające zabiegi gwiazd – co robią celebryci, że tak dobrze wyglądają (filmy)

Zobacz z jakich odmładzających zabiegów medycyny estetycznej korzystają gwiazdy

Czy gwiazdy korzystają z jakichś specjalnych zabiegów medycyny estetycznej? fot. Pixaby

Znane osoby niechętnie przyznają się do poprawiania urody, ale prawda jest taka, że regularnie odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Niektóre zabiegi są wśród nich bardzo popularne. Jeśli chcesz wyglądać jak prawdziwa gwiazda, zobacz z jakich odmładzających zabiegów medycyny estetycznej powinnaś skorzystać.

Top 6 zabiegów gwiazd na twarz:

Różnica między wyglądem gwiazd i celebrytów, a tzw. normalnymi ludźmi nie wynika z tego, że istnieją jakieś zabiegi tajemne, specjalnie dla niech, a jedynie z częstotliwości i regularności odwiedzania lekarzy medycyny estetycznej. Zmarszczki gwiazd nie różnią się od twoich. Ale gwiazdy i celebryci są bardziej zdeterminowani w poszukiwaniu zabiegów odmładzających i poprawiających urodę, ponieważ bardzo często od ich wyglądu zależy nowa rola, kontrakt czy program telewizyjny. Najpopularniejsze zabiegi gwiazd być może są dokładnie tymi samymi, z których korzystasz lub nad którymi się zastanawiasz. Te najlepiej zrobione poznasz po tym, że… nic nie zauważysz. Będziesz się jedynie zastanawiać, jak ona to robi, że tak młodo wygląda. 

Poprosiliśmy eksperta medycyny estetycznej, dr. Marka Wasiluka, autora książki „Medycyna estetyczna bez tajemnic” o pomoc w skonstruowaniu listy zabiegów, które zapewnią ci wygląd gwiazdy. Podajemy też ceny zabiegów oraz optymalną częstotliwość z jaką powinny być wykonywane. Jeśli jesteś ciekawa jak w praktyce wyglądają takie zabiegi i jakie są opinie kobiet, które się im poddały, obejrzyj filmy. 

Oto ulubione zabiegi gwiazd:

1. Botoks (toksyna botulinowa)

2. Kwas hialuronowy

3. Osocze bogatopłytkowe 

4. Laser frakcyjny

5. HIFU

6. Wybielanie zębów

1. Botox (inaczej toksyna botulinowa)

To zabieg must have po 30 roku życia i to zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Dlaczego gwiazdy tak go kochają? Bo jest krótki, nie wymaga rekonwalescencji i daje bardzo dobre efekty. Botox wstrzykuje się głównie w czoło i w okolice oczu. Wygładza zmarszczki mimiczne powodując paraliż mięśni, które się rozprężają.


Przy okazji odczarujmy mit, że po botoksie można źle wyglądać. Doktor Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium twierdzi, że to nieprawda.

„Efekt tzw. maski, czyli brak mimiki, który tak często obserwujemy u celebrytów, wynika z unieruchomienia okolic policzków, a to zasługa głównie operacji chirurgii plastycznej takich jak zbyt silny lifting, czyli naciągnięcie skóry, Może to być również wywołane dużą ilością różnych zabiegów medycyny estetycznej, które spowodowały, że skóra w tym miejscu jest twarda i sztywna, a przez to nie rusza się naturalnie. Do tych zabiegów na pewno nie należy Botox, bo po prostu nie podaje się go w policzki i skronie”.

Zabieg toksyną botulinową wykonuje się co 6 miesięcy i kosztuje ok. 1200 zł.

2. Kwas hialuronowy

Kolejnym preparatem uwielbianym przez gwiazdy jest kwas hialuronowy. To wypełniacz, który działa jak implant zapełniający ubytki w skórze, a przez to ją podnosi i wygładza, ale przede wszystkim jest lubiany za to, że powiększa usta i policzki. Efekt jest widoczny od razu po zabiegu i skóra nie musi się goić.

Kwas hialuronowy niestety może zmieniać rysy twarzy, a jego duże ilości powodują sztuczność i sztywność skóry. Wychodzą w ten sposób podobne twarze, charakterystyczne dla ludzi którzy naużywają zabiegów odmładzających.

Mimo to można nim uzyskiwać dobry efekt. Jak więc go stosować? Dr marek Wasiluk twierdzi, że klucz tkwi we wstrzykiwaniu niewielkich ilości preparatu i odpowiednim rozprowadzeniu go w tkance. Odrobina kwasu wystarczy do korygowania, czyli delikatnego wypełnienia zmarszczek i bruzd lub wymodelowanie ust i policzków.

Zabieg powinno się powtarzać co ok. 8 miesięcy. Cena wypełniania kwasem hialuronowym ok. 2000 zł.

3. Osocze bogatopłytkowe

To najbardziej naturalny zabieg medycyny estetycznej. Znany jest z tego, że nazywany jest wampirzym liftingiem, bo wykorzystuje się w nim osocze pozyskiwane z własnej krwi pacjenta. Mimo, że zabieg wygląda na kontrowersyjny to jest najlepszy na to, żeby skóra się wolniej starzała.

Nie zmienia rysów twarzy Działa odżywczo, stymulując skórę do szybszej pracy i wymieniany starych komórek na nowe. Jest dla niej dopingiem do regeneracji.

Zabieg do powtórzenia co 6 miesięcy. Osocze bogatopłytkowe kosztuje 1000 zł.

4. Laser frakcyjny

To zabieg dla odważnych, bo wymaga około tygodnia rekonwalescencji, podczas którego skóra się łuszczy i goi, jednak warto się mu poddać.

Wielkie comeback gwiazd często są poprzedzone takim zabiegiem. Oprócz tego, że celebrytki wyraźnie chudną, zmieniają stylistę, mają też świeższą, bardziej promienną i gładką twarz.

W taki sposób działa laser frakcyjny. Bazuje na naturalnej odnowie kolagenu, dając efekt ujędrnienia, pogrubienia i poprawienia kolorytu skóry. Nie ma po nim efektu sztuczności. Doktor Marek Wasiluk uważa, że to najlepszy zabieg poprawiający całościowo wygląd skóry twarzy.

Zabieg laserem frakcyjnym robi się raz w roku. Cena 2000 zł.

5. HIFU

To propozycja dla osób po 35 roku życia. Zabieg zagęszcza i unosi skórę. Działa przeciwko grawitacji. Osoby publiczne lubią go za to, że nie wymaga rekonwalescencji. Głowica urządzenia przykładana jest do skóry, następnie wysyłane są skoncentrowane ultradźwięki w głąb tkanki. Na zewnątrz zupełnie nic się nie dzieje, nie ma nawet zaczerwienienia, za to w środku zaczyna się proces naprawczy.

Zabieg HIFU wystarczy wykonać raz w roku i kosztuje ok. 3000 zł.

6. Wybielanie zębów

Czym byłaby ładna, gładka i promienna twarz oraz pełne usta bez śnieżnobiałych zębów? Żadna ze znanych osób show biz nesu nie pozwoliłaby sobie na pominięcie wybielania zębów. Zabieg wykonuje się w gabinecie stomatologii estetycznej, nakładając na zęby środek wybielający, który następnie jest aktywowany laserem. Po zabiegu wybielone zęby są bardzo podatne na wchłanianie barwików, dlatego przez kilka pierwszych dni należy unikać jedzenia i napojów, które mogłyby je przebarwić, np. czerwonego wina, soku z czarnej porzeczki itp.

Efekty wybielania utrzymują się do momentu, aż nie pojawią się kolejne przebarwienia, dlatego warto uważać na to, co jemy i pijemy nie tylko przez pierwsze dni po wybielaniu.

Cena wybielania zębów to ok. 1500 zł. Zabieg trzeba powtórzyć po ok. dwóch – trzech latach.

Jeśli interesuje cię ten temat przeczytaj wywiad z dr Markiem Wasilukiem na temat odmładzających zabiegów gwiazd

***

Dr Marek Wasiluk ‒ specjalista medycyny estetycznej, ekspert w dziedzinie laseroterapii, prekursor i poszukiwacz nowych rozwiązań medycznych. Właściciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium (al. KEN 47 lokal 13 www.triclinium.pl). Autor eksperckiego bloga www.marekwasiluk.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ