Sunday, June 16, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Jakie zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii profesjonalnej cieszą się największą popularnością?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii profesjonalnej cieszą się największą popularnością?

Na większość zabiegów zima to optymalny czas

Zabiegi estetyczne

fot. Freepik

Zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii profesjonalnej cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Niektórzy decydują się na nie, aby opóźnić procesy starzenia, a poprawiając wygląd wpłynąć również na poprawę samopoczucia i pewności siebie. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, Kliniki Medycyny Estetycznej oferują szereg różnego rodzaju innowacyjnych zabiegów estetycznych. Sprawdźmy, które z nich są najpopularniejsze

Najczęściej wybierane zabiegi estetyczne

Nowoczesne kliniki medycyny estetycznej mają do zaoferowania swoim klientom wiele interesujących zabiegów. Oddziałują one pozytywnie zarówno na skórę twarzy, ale również pozwalają opracowywać inne partie ciała. Dzięki nim można przywrócić skórze młodzieńczy blask, wysmuklić sylwetkę czy usunąć przebarwienia bądź inne problemy estetyczne. Sprawdź, jakie zabiegi są najpopularniejsze.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na podawaniu za pomocą iniekcji aktywnych substancji pod skórę – najczęściej są to preparaty na bazie kwasu hialuronowego, koktajle witaminowe – można też w ten sposób przeprowadzić zabieg z wykorzystaniem fibryny czy osocza bogatopłytkowego. Zabieg ten ma na celu poprawę napięcia skóry oraz odżywienie i zwiększenie jej nawilżenia Poprawia również jej gęstość, sprężystość i eliminuje drobne zmarszczki. Mezoterapia może być też wykonana w celu przygotowania i lepszego odżywienia skóry przed bardziej inwazyjnymi zabiegami, np. laserowymi.

Endermologia

Kolejny bardzo często wybierany przez pacjentów zabieg to endermologia, nazywana powszechnie królową kosmetologii. Zabieg uwielbiamy zarówno przez wykonujących zabiegi, jak i pacjentów. Jest to podciśnieniowy masaż, oddziałujący na tkankę łączną skóry. Efekty, jakie zapewnia, to wysmuklona sylwetka, ujędrniona skóra, wyraźnie zredukowany cellulit. Endermologia jest wskazana zwłaszcza na te partie ciała, które są oporne na ćwiczenia fizyczne (wewnętrzna strona ud, boczki, bryczesy, uda, pośladki, brzuch). Dzięki zabiegowi możliwe jest usprawnienie metabolizmu, poprawa krążenia oraz rozluźnienie napięć mięśniowych. Dodatkowo zauważalne jest ujędrnienie i zwiększenie elastyczności skóry.

Ponadto jest to również zabieg przynoszący relaks i odprężenie.

Wolumetria

Wolumetria, to inaczej mówiąc modelowanie twarzy kwasem hialuronowym. Zabieg polega na ostrzykiwaniu twarzy specjalistycznym preparatem na bazie kwasu hialuronowego, naturalnie występującego w ludzkim organizmie. Zabieg pozwala zatrzymać oznaki starzenia i zachować atrakcyjny wygląd – efekt widoczny jest od razu. Zabieg polecany jest osobom borykającym się z utratą objętości twarzy, wiotkością skóry, opadającymi policzkami, workami pod oczami czy wyraźnie zaznaczoną „doliną łez”.

Modelowanie, powiększanie ust

Usta to bardzo delikatny obszar ciała. Bardzo szybko widać na nich oznaki starzenia się – tracą swą objętość oraz kolor. Dlatego coraz więcej kobiet korzysta z zabiegu modelowania lub powiększania ust. Polega on na ostrzykiwaniu warg specjalnym preparatem. Jest zalecany osobom, które utraciły objętość, jędrność oraz koloryt ust. Modelowanie pozwala również zniwelować asymetrię i zlikwidować opadające kąciki ust, jednocześnie wpływając na regenerację i poprawę ich nawilżenia.

Redukcja zmarszczek

Redukcja zmarszczek, będących jednym z głównych objawów procesów starzenia się skóry, jest jednym z kluczowych i najchętniej wybieranych zabiegów estetycznych. Najczęściej wybierane obszary zabiegowe to czoło (zmarszczki poprzeczne, lwia zmarszczka), okolice oczu, okolice ust. Zabieg polega na wstrzyknięciu przez lekarza określonej dawki toksyny botulinowej. Efektem zabiegu jest nie tylko spłycenie i złagodzenie istniejących zmarszczek, ale również zapobieganie powstawaniu nowych. Pełny efekt zabiegu widoczny jest ok. 7 dnia i utrzymuje się średnio 4-6 miesięcy.

 

Tekst przygotowany we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej i Kosmetologii IDEAL Beauty.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ