Saturday, June 22, 2024
Home / Kultura  / Czym zająć dziecko w podróży?

Czym zająć dziecko w podróży?

Co zrobić, żeby dziecko bez zakłóceń przetrwało podróż? Bez paniki. Mamy do dyspozycji cały "arsenał" możliwości - zabawki, łamigłówki, gry logiczne.

Czym zająć dziecko w podróży? Jakie zabawki przydadzą się w podróży?

Czym zająć dziecko w podróży? Jakie zabawki przydadzą się w podróży? / fot. shutterstock

Długa podróż każdemu potrafi porządnie dać się we znaki – a co dopiero małemu dziecku, które nie jest przyzwyczajone do siedzenia w jednym miejscu. Na szczęście możemy zabrać ze sobą wiele przydatnych zabawek, które pozwolą łatwiej przetrwać ten czas. Co warto spakować do plecaka?

Moda na gry podróżne

Pierwsze gry podróżne zaczęły pojawiać się na rynku już kilkanaście lat temu. Dopiero dzisiaj jednak możemy mówić o prawdziwej modzie na zabawki mobilne, które z łatwością zabierzemy ze sobą do samochodu. Są wśród nich także miniaturowe wersja popularnych gier planszowych, jak np. Monopol. Wiele gier podróżnych zaprojektowano w specjalny sposób, aby zapewniały komfortową rozrywkę w nieco trudniejszych niż zwykle warunkach. Są więc odporne na wstrząsy, nie zawierają łatwych do zgubienia elementów, a do tego są lekkie i kompaktowe, więc nie zabiorą nam dużo miejsca. Wiele ciekawych gier oraz przydatnych w podróży zabawek kupimy na Merlin.pl, jednym z najbardziej popularnych sklepów internetowych w Polsce.

Czym zająć dziecko w podróży? Jakie zabawki przydadzą się w podróży?

Czym zająć dziecko w podróży? Jakie zabawki przydadzą się w podróży? / fot. shutterstock

Wciągające i pouczające

Kolejną rozrywką, jaką warto zapewnić maluchom w podróży, jest słuchanie e-booków czy po prostu słuchowisk dla dzieci. Słuchanie, podobnie zresztą jak wspólne czytanie z rodzicami książek, to doskonały trening wyobraźni malucha. Podczas podróży szybko wciągnie się w interesującą historię, może też dyskutować z rodziną na temat przedstawianych w niej wydarzeń bądź rysować do niej ilustracje np. na tablecie. W przypadku starszych dzieci świetnym rozwiązaniem jest słuchanie w ten sposób chociażby lektur szkolnych – idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Trening czyni mistrza

A może w trakcie długiej podróży warto poćwiczyć szare komórki i nieco wysilić umysł? W drodze świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju łamigłówki i zagadki logiczne, także w formie zabawek. Najlepszym przykładem jest słynna kostka Rubika, która znalazła dzisiaj wielu swoich godnych naśladowców. Bez trudu dostaniemy przystosowane do wieku konkretnego dziecka labirynty, kostki, układanki logiczne itp. Ze względu na charakter zabawy (bawi się tylko jedno dziecko naraz) idealnie nadają się one do wykorzystania w podróży. Jeśli nasze dzieci uwielbiają spędzać czas bawiąc się tabletem, ściągnijmy dla niego kilka wartościowych, uczących logicznego myślenia aplikacji.

Podróż wcale nie musi być udręką – przy odrobinie dobrej woli może stać się świetną przygodą. Wystarczy wiedzieć, jakie zabawki zabrać do samochodu czy samolotu, a czas zacznie płynąć znacznie szybciej.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ