Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie zabawki dla kota wybrać w sklepie zoologicznym?

Jakie zabawki dla kota wybrać w sklepie zoologicznym?

Koty rządzą

Zabawki dla kota

fot. Pixabay

Sklep zoologiczny to miejsce, w którym można znaleźć nie tylko karmę dla zwierząt i akcesoria do ich pielęgnacji, ale również zabawki dla kota. Bo wbrew pozorom, zabawek potrzebują nie tylko psy, ale również i koty. Jeśli mamy szczęście posiadać mruczącego przyjaciela, dobrze byłoby dowiedzieć się, z jakiego rodzaju gadżetów ma on szansę być zadowolony. Jak się okazuje, do dyspozycji mamy naprawdę sporo interesujących propozycji

 

Postaw na wędki dla kota

Jedną z bardziej interesujących kocich zabawek, którą możemy znaleźć w sklepie zoologicznym jest na pewno wędka. Wędki dla kota są zazwyczaj zakończone kolorowymi piórkami oraz dzwonkami. Wydawane przez dzwonki dźwięki wzbudzają ogromne zainteresowanie futrzanego towarzysza. Pamiętajmy o tym, że wędki mogą mieć różną długość. Przy wyborze tego rodzaju zabawki bierzmy więc pod uwagę swoje preferencje. Atutem wędek jest także to, iż zabawa nimi jest bezpieczna zarówno dla kota, jak i dla właściciela. Nie musimy obawiać się tego, że zwierzę zadrapie nas podczas wspólnej rozrywki.

Zabawki dla kota ‒ a może drapak?

Sklep zoologiczny to także miejsce, w którym znajdziemy różnego rodzaju drapaki. To także przykład kociej zabawki, która powinna znajdować się w każdym domu. Możemy zdecydować się zarówno na drapaki pionowe, jak i na modne ostatnio drapaki kartonowe. Być może warto pomyśleć o zakupieniu obydwu rodzajów drapaków i pozwolić kotu podjąć decyzję dotyczącą tego, który będzie dla niego lepszy. Pamiętajmy o tym, że korzystanie z drapaka to dla zwierzaka nie tylko przyjemność. Dzięki drapaniu, kot może się również pozbyć przerośniętych pazurów.

Co jeszcze może się przydać?

Odwiedzając sklep zoologiczny, zwróćmy także uwagę na pompony na przyssawce, dzięki którym kot będzie miał zapewnioną nawet kilkugodzinną rozrywkę bez naszego udziału. To świetna propozycja dla osób, których często nie ma w domu i nie mają wystarczającej ilości czasu na zabawy ze swoim futrzakiem. Kot może być także zadowolony z niewielkich rozmiarów zabawek wypełnionych kocimiętką. W sklepach zoologicznych można znaleźć gadżety o różnych kształtach. Największym zainteresowaniem cieszą się zabawki przypominające wyglądem myszki i ryby. Kocimiętka jest rośliną, która wyjątkowo mocno interesuje koty. Pamiętajmy jednak o tym, aby co jakiś czas kupować zwierzakowi nowe zabawki. Mogą one bowiem szybko się niszczyć, zwłaszcza jeżeli kot często się nimi bawi. Jeśli nie jesteśmy pewni tego, że dany gadżet przypadnie pupilowi do gustu, lepiej zainwestować w najtańszą jego wersję.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ