Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Jakie wybrać dodatki do mieszkania w kobiecym stylu

Jakie wybrać dodatki do mieszkania w kobiecym stylu

Mieszkaj jak lubisz!

Mieszkaj przytulnie! / fot. materiały prasowe

Jeśli jesteście na etapie urządzania mieszkania, a wnętrze postanowiłyście dekorować w kobiecym stylu, mamy dla Was kilka porad dotyczących doboru dodatków. Warto już na samym początku zaznaczyć, że muszą przede wszystkim korespondować otoczeniem, czyli np. jego barwami. Przypomnijmy, że w kwestii ich wyboru także powinnyście się kierować zasadą „im więcej tym mniej”. Nawet najlepiej dobrane ozdoby w nadmiarze zamiast poprawić wygląd mieszkania, przytłoczą je, sprawią, że będzie wydawało się mniejsze, zagracone.

Mieszkaj przytulnie! / fot. materiały prasowe

Tak, wiemy – nie jest to łatwe zadanie, szczególnie przy tak ogromnym wyborze propozycji dostępnych na rynku wnętrzarskim. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

1. Obrazy i plakaty

Dają one ogromne pole do popisu. Nie chodzi tu jedynie o wybór ich formatu i jakości, ale przede wszystkim o same wzory. Jak wiadomo kobiecość niejedno ma imię, więc nie istnieje tu tak naprawdę jakiekolwiek ograniczenie w tej kwestii. Kwiaty, krajobrazy, eteryczne postaci? Bez względu na to, który wzór wybierzecie, będziecie miały w czym wybierać.

2. Świeczki

Potrafią ocieplić atmosferę każdego pomieszczenia. Idealnie wpłyną na nastrój panujący w mieszkaniu. Dają się łatwo dobierać i ze względu na swój styl, wygląd i oczywiście zapach. Nie ukrywajmy – często bywa najważniejszy. Potrafi tchnąć powiew świeżości kwiatów bawełny albo otulić cięższym aromatem orientalnych przypraw.

3. Poduszki i koce

Można zaliczyć je do dodatków z kategorii ryzykownych… Ich nadmiar, złe dobranie kolorystyczne, zbyt duże zróżnicowanie stylów, może skutecznie pogrążyć zamysł. Nie zmienia to jednak faktu, że dobrze ze sobą zestawione i dopasowane do wystroju wnętrza pomieszczenia, które mają zdobić, dają efekt ciepła i przytulności. Aż chciałoby się od razu nimi otulić z książką…

4. Oświetlenie

W ekspresowym tempie potrafi odmienić wygląd mieszkania. Dobrze rozplanowane powiększy je optycznie, stworzy przyjemną, domową atmosferę. Rozwiązaniem w iście kobiecym, bardzo romantycznym stylu będą małe lampki powieszone w sypialni.

To tylko kilka przykładów tego, jak drobne dodatki, które nie pochłoną sporych nakładów finansowych, potrafią odmienić i dopełnić przestrzeń mieszkania, także tego w kobiecym wydaniu.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kaśka 25 września, 2020

    W zupełności sie zgadzam, z pozoru nieduże zmiany mogą zdziałac cuda. Ja uwielbiam różnego rodzaju plakaty i obrazy ścienne. Czy jestescie w stanie polecić mi jakieś sprawdzone sklepy z plakatami? Jeżeli chodzi o obrazy, to dotychczas kupowałam tutaj: https://wallmuralia.pl/obrazy . Będę wdzięczna za porady 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ