Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Jakie właściwości powinien mieć dobry krem do rąk?

Jakie właściwości powinien mieć dobry krem do rąk?

Cenny przez cały rok

Dobry krem do rąk

fot. Freepik

Szukasz dobrego kremu do rąk? Zastanawiasz się jakimi właściwościami powinien się odznaczać? Jakich składników i substancji szukać w jego składzie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym charakteryzuje się dobry krem do rąk. Poznaj sekret skutecznej pielęgnacji. Zacznij wybierać kosmetyki świadomie, a zyskasz piękne, odżywione dłonie

 

Mimo, iż każdego dnia człowiek doznaje przesuszenia skóry, niewiele osób zwraca uwagę na wczesne oznaki jej starzenia, optymalną pielęgnację i dobre jakościowo kosmetyki. Częste mycie, dezynfekcja, detergenty, wybór złych jakościowo kremów do rąk sprawiają, że stan skóry pogarsza się, naruszając barierę lipidową i prowadząc do podrażnień. Warto zastanowić się, jakich właściwości szukać w dobrym kremie do rąk.

Dlaczego dobry krem do rąk jest tak ważny?

Głównym celem stosowania kremów do rąk jest nawilżenie i zabezpieczenie skóry na dłoniach. W składzie takich produktów powinny znajdować się witaminy, substancje nawilżające i natłuszczające, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko przesuszenia. Każdego dnia ludzkie dłonie mają styczność z licznymi substancjami, detergentami, dezynfekcją, a także z wielokrotnym moczeniem w wodzie, przez co spada kondycja skóry. Z tego powodu tak ważny jest wybór dobrego kremu do rąk. Tym bardziej że latem problemy skórne dłoni pogarsza promieniowanie UV.

Odpowiedni skład kremu do rąk podstawą jego unikalnych właściwości

Dobry krem do rąk charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami, a także bogatym, dobrym składem. Tym samym warto szukać nawilżających humektantów i pielęgnacyjnych emolientów, budujących na skórze film, zapobiegając przy tym utracie nawilżenia. Funkcje nawilżające w kosmetykach pełni kwas hialuronowy, aloes, miód, panthenol i gliceryna. Skuteczne działanie wykazuje mocznik, który jednocześnie złuszcza naskórek, dzięki czemu dłonie stają się gładkie na nowo. Emolientowy skład dobrego kremu do rąk zapełnia olej słonecznikowy i inne oleje roślinne, skwalan, wazelina i parafina, a także oleje mineralne.

 

Co więcej, w składzie dobrego kosmetyku warto szukać składników aktywnych, pielęgnujących skórę dłoni, opóźniających jej proces starzenia. Tutaj warto wyszczególnić witaminy, szczególnie A oraz E, przeciwutleniacze, lipidy, elastynę, koenzym Q-10, kreatynę, ceramidy oraz substancje przeciwzapalne.

Właściwości dobrego kremu do rąk

Oprócz nawilżenia, nadającego miękkości i delikatności skóry, istotne jest odpowiednie odżywienie, które pomaga uzupełnić ubytki w barierze lipidowej naskórka. Dzięki temu na skórze tworzy się ochronny film, zabezpieczający ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dobry krem do rąk będzie także regenerować skórę dłoni. Jest to szczególnie istotna właściwość latem oraz zimą, kiedy skóra najmocniej się przesusza, doprowadzając do powstania szorstkości w dotyku. Jeżeli krem ma dobry skład, powinien także uporać się z problemem podrażnionej i zaczerwienionej skóry na dłoniach, odżywiając ją i zabezpieczając. Pożądaną właściwością jest także odmładzanie, które możliwe jest dzięki nawilżeniu oraz działaniu składników pielęgnujących.

 

Chcąc kupić dobry krem do rąk, który będzie wykazywać liczne właściwości, warto kierować się jego składem. Tylko sprawdzone składniki zapewnią skuteczność pożądanego działania.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ